آموزش نستعلیق شکسته با خودکار

 در آموزش خط تحریری خودکاری, آموزش خط خودکاری شکسته

آموزش نستعلیق شکسته با خودکار

آموزش نستعلیق شکسته با خودکار فصل جدید آموزش های سایت خوش خطی است امیدواریم از آموزش ها نهایت استفاده را داشته باشید.

خط شکسته نستعلیق ، خطی روح نواز و خیال انگیز است و چشم هر بیننده ای را با حرکتهای روان، گردشها و پیچش های زیبا مینوازد. این خط برای مکاتبات روزمره خوشنویسان خطی مناسب است.

در این خط اتصال اکثر حروف بهمدیگر امکان پذیر است و چنانچه این اتصالات بیشتر شود بر زیبایی این خط افزوده می گردد و در صورتی که اتصالات کمتر انجام شود بر خوانایی خط افزوده می شود.

هم چنین در این خط تنوع شکل حروف بسیار زیاد است و بسته به موقعیت حروف در سطر ممکن است یک حرف تا ۷ شکل مختلف داشته باشد.

بنابراین شکل کلمات نیز گوناگون است و یک کلمه را به چندین حالت می توان نگاشت.

در خط شکسته تحریر گاهی مشاهده می شود که شکلهای مختلف حروف و کلمات شباهت زیادی به یکدیگر ندارند ولی در تمام حالات قوسها و منحنی های این خط بر گرفته از خط نستعلیق است.

ذکر این نکته نیز ضروری است که کلیه حروفی که در خط نستعلیق روی خط زمینه قرار دارند در این خط نیز عموما روی خط واقع می شوند مگر شکلهای متنوع دیگری از آنها که ممکن است قدری پائین تر از خط زمینه بیایند و به همین ترتیب تمام حروفی که در خط نستعلیق قسمتی بالا و قسمتی زیر خط زمینه قرار دارند در اینجا نیز همان موقعیت را خواهند داشت.

تفاوت اصلی این خط با خط نستعلیق تحریر در این است که حروف (آ) – (د – ذ – ر – ز – ژ – و) ، چنانچه در اول یا وسط کلمه ای قرار گیرند می توانند به اغلب حروف دیگر وصل شوند.

در حالی که همین حروف در خط نستعلیق قابلیت وصل به حروف دیگر را ندارند.

در این بخش بعد از نمایش شکل هر حرف ، شکلهای مختلف آن نیز بهمراه اتصالات آن به حروف دیگر آموزش داده شده و در قسمتهای بعدی تمریناتی بصورت کمرنگ در نظر گرفته شده که شما می توانید از روی آنها به مشق بپردازید.

توجه به این نکته بسیار مهم است که هر حرف یا کلمه فقط با یک حرکت مداد نوشته شود و از رفت و برگشت روی حروف کمرنگ خودداری گردد.

بجز تمریناتی که در نظر گرفته شده ، روزانه حداقل یک ساعت در کاغذهای خط دار به تمرین بپردازید و نوشته های خود را با سرمشقها مطابقت دهید.

برخی از مطالب سایت خوش خطی برگرفته از کتاب اصول زیبا نویسی خط تحریری برای همه میباشد این کتاب توسط حمید نیرومند تالیف و تحریر شده است.

زیر دستی چرم مصنوعی مناسب شدت و ضعف

زیر دستی چرم مصنوعی مناسب شدت و ضعف

زیر دستی چرم مصنوعی

زیر دستی دو رو ساخته شده از چرم مصنوعی

زیر دستی چرمی مصنوعی دارای مقوا

مناسب برای ایجاد شدت و ضعف در خط تحریری

شما در در هنگام تمرین سرمشق های خوشنویسی حتما باید از یک زیر دستی مناسب استفاده کنید به عنوان مثال چند برگ روزنامه و یا زیر دستی های مخصوص خوشنویبسی، علاقه مندانی که قصد دارند از زیر دستی مخصوص خوشنویسی استفاده کنند میتوانند از طریق دکمه سفارش محصول، زیر دستی مناسب خود را درب منزل تحویل بگیرند.

زیر دستی چرم مصنوعی مناسب شدت و ضعف در خط تحریری ، یکی از انواع زیر دستی های خوشنویسی می باشد که به دلیل طراحی خاص و زیبا جزو پر فروشترین انواع زیر دستی در فروشگاه اینترنتی خوش خطی است، این زیر مشقی به صورت دو رو بوده و از هر دو طرف قابل استفاده است و در وسط آن یک مقوا سخت و محکم قرار داده شده تا هم نوشتن را ساده کند و هم بتوانید میزان قدرت دست را در فشاردادن و برداشتن قلم کنترل کنید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

سرمشق خوشنویسی با خودکار کلمهآموزش خط نستعلیق شکسته٬ آموزش شکسته نستعلیق با خودکار٬ آموزش نستعلیق شکسته با خودکار٬ آموزش نستعلیق شکسته تحریری٬ نستعلیق شکسته با خودکار٬ نستعلیق شکسته دانلود