خوشنویسی حرف ق

 در آموزش اینترنتی خوشنویسی خط تحریری, آموزش خط تحریری خودکاری, اصول زیبا نویسی خط تحریری

خوشنویسی حرف ق

خوشنویسی حرف ق  در حالت جداگانه و ق چسبان آخر تشکیل شده از ترکیب دو حرف “و”  و “ن” ولی تحریر ازن حرف در ابتدا و وسط کلمات دقبقا همانند حرف ف تحریر میشود. در این مطلب قصد داریم به آموزش تحریر حرف ق در حالت جداگانه و متصل بپردازیم .

خوشنویسی حرف ق

 این حرف از دو بخش تشکیل شده است.

بخش اول همان سر حرف (و) بوده و بخش دوم دایره ای است که شبیه دایره حرف (ن) است.

باید توجه داشت که سر حرف (ق) شبیه سر حرف (و) همیشه در حالت تنها تو پر نوشته می شود و دایره حرف که بعدی اجرای آن است شبیه سایر دوایر خط زمینه قرار می گیرد.

خوشنویسی حرف ق
 قابل توجه: جهت نقطه های دوتایی در حروف (ت،ق) همیشه از چپ و بالا شروع شده به راست و پائین ختم می شود. 

خوشنویسی حرف ق

سرمشق خوشنویسی حرف “ق”

فیلم آموزش خوشنویسی حرف “ق”

برخی از مطالب سایت خوش خطی برگرفته از کتاب اصول زیبا نویسی خط تحریری برای همه میباشد این کتاب توسط حمید نیرومند تالیف و تحریر شده است.

خودکار بیک کریستال لارج اصل

خودکار بیک ۱٫۶ میلی متری -خودکار بیک کریستال لارج اصل- مناسب خوشنویسی و نوشتن خط تحریری این خودکار به دلیل داشتن ساچمه بزرگ و سر با سایز بزرگتر در بین محصولات بیک به نام بیک لارجر شناخته میشود و هم چنین برای عزیزانی که قصد یادگیری خط تحریری مقدماتی و یا پیشرفته و  رعایت ظرافت و ضخامت را دارند به دلیل داشتن سری با اندازه ساچمه درشت و همچنین روانی و رنگ بسیار خوب بهترین گزینه می باشد

برای بسیاری از ما خوکار عضو همیشگی کیف یا جیبمان است. همراه داشتن یک خودکار خوب برای ثبت اتفاقات روزمره، نوشتن آدرس و تلفن، یادداشت‌برداری از کتاب و اموری از این قبیل که باید در جایی مانند دفترچه یادداشت جیبی‌، ثبت و حفظ شوند ، ضروری است.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

آموزش تحریر خوشنویسی حرف نآموزش خوشنویسی حرف ی