خوشنویسی و دانش آموزان و معلمان

 در آموزش خط تحریری خودکاری, اصول زیبا نویسی خط تحریری

خوشنویسی و دانش آموزان و معلمان

از آنجایی که خوشنویسی در منضبط ساختن افراد تاثیر دارد در میان دانش آموزان و مربیان یک نیاز به شمار میرود. 

اگر افراد از زمان کودکی یاد بگیرید که هر کاری قوانین خودش را دارد، کم کم در زندگی روزمره آنها تاثیر میگذارد و آنها را منضبط تر از قبل میکند.

از آنجایی که در آموزش خوشنویسی هنرمند باید خود را با قوانین خوشنویسی تطبیق دهد به نظام مند شدن او کمک میکند. این نظام مندی کم کم در زندگی روزمره آنها نیز تاثیر گذاشته و انها را منضبط تر از قبل بار میآورد.

سرمشق های خوشنویسی بیشتر از متن های ادب فارسی انتخاب میشوند. این متن ها خود کم کم بر روی افراد تاثیر مثبت گذاشته و آنها را به انسان هایی متین و آرام  تبدیل میکند.

همین امر باعث شده تا هنرمندان خوشنویس از روحیه مملوه از زیبایی و کمال گرا برخوردار شده باشند.

ما در پاسخ به  احساس نیاز بسیاری از دانش آموزان، معلمین و نیز بسیار کسانی که از خط ناخوانای خود رنج می برند تصمیم به آموزش بهتر و یادگیری دقیق و اصولی خط تحریری در سایت نمودیم

در این فصل از آموزش های خوشنویسی را در سه بخش مجزا، که هر بخش در بر گیرنده مراحل مختلف آموزشی است تنظیم شده است

بخش یکم که در واقع پیش نیاز بخش دوم است شامل آموزش خط نستعلیق تحریر با معرفی حروف آغاز و در ادامه با اتصال حروف، کلمه نویسی، سطر، بیت و رباعی نویسی و صفحه پردازی خاتمه می یابد.

در بخش دوم ضمن معرفی حروف خط شکسته نستعلیق تحریر، به همان ترتیب بخش نخست و با تفصیل بیشتر اتصالات و کلمات تعلیم و نمایش داده شده اند.

چون شکل کلمات در این خط، تنوع بیشتری دارند، در فراگیری بهتر این خط نیاز است تا هنرجویان به صورت حضوری در کلاس تعلیم گرفته و با جزئیات نگارش آن آشنا گردند ولی از آنجایی که شرایط شرکت در کلاس برای همگان فراهم نیست، روش آموزش در این کتاب به گونه ای تنظیم شده است که توضیحات لازم در بین تعلیمات و در مراحل مختلف دروس آمده و تا حد زیادی این مشکل را برطرف نموده است.

در بخش سوم، شیوه ای از خط تحریر آموزش داده شده که محاسن هر دو خط فوق را داراست به این معنی که همانند خط نستعلیق خوانا بوده و از خصوصیات خط شکسته همچون زیبایی و تندنویسی برخوردار است.

لذا به منظور شکل گیری بهتر خط هنرجویان در این بخش سعی شده است تا نمونه های متعددی از سطرها با ترکیب های مختلف جهت تمرین در نظر گرفته شود.

لازم به توضیح است در این بخش سرعت دست می تواند قدری بیشتر بوده لذا در این مرحله نیز دقت کافی در اجرای حروف به ویژه در شروع دوره تا چند ماه ضروری است تا بر اثر تمرین و ممارست این شیوه ملکه ذهن شده تا زمانی که دست خودبخود این حرکات را در نگارش اجرا نماید.

 

خریدمجموعه آموزشی خوشنویسی با خودکار

پکیج ویژه خط تحریری نستعلیق

پکیج ویژه خط تحریری نستعلیق

مجموعه فوق شامل دو محصول بی نظیر و کامل در زمینه آموزش خط تحریری و خوشنویسی با خودکار می باشد، یکی مجموعه آموزش خط تحریری نستعلیق خوش خطی از استاد سجاد مهری که کاملترین و جامع ترین مجموعه مالتی مدیا در زمینه یادگیری و آموزش خوشنویسی با خودکار می باشد و شامل بیش از ۶/۵ ساعت فیلم آموزشی است، و دیگری کتاب دانشنامه آموزش خط تحریری از استاد سید مهدی محمودی که کاملترین کتاب مصور و رنگی در زمینه آموزش خط تحریری می باشد.

khoshkhati-telegram

پرداخت و دانلود

[box type=”success” align=”right” ] آموزش جامع خط تحریری و خوشنویسی با خودکار (دانلود کل مجموعه)

دانلود دوره مقدماتی مجموعه آموزش خط تحریری و خوشنویسی با خودکار

فرمت: تصویری + jpg قابل پخش بر روی موبایل، تبلت، کامپیوتر و دستگاه پلیر خانگی

حاوی بیش از ۳۸۰ دقیقه ( ۶ ساعت و ۲۰ دقیقه) فیلم آموزشی

۱٫۲۸ گیگابایت فایل آموزشی فقط بیست و نه هزارتومان!

290,000 ریال – خرید
[/box]

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

You have Successfully Subscribed!

خوشنویسی از دیدگاه اسلامچند توصیه مهم در خوشنویسی