نامه های اداری مدرسه (بخش چهارم)

 در مقالات

نامه های اداری مدارس

نامه ی اداری نامه ای با ساختار و ویژگی های خاصی است که باید تمام اصول نامه نگاری در آن رعایت شود و برای مکاتبات بین یا درون سازمان ها و ارگان ها نوشته می شود. پس نحوه ی نگارش نامه ی اداری با نامه ی دوستانه متفاوت است. ما تمام موارد مربوط به نگارش نامه ی اداری را در مقاله ای تحت عنوان (چطور یک نامه ی اداری بنویسیم؟) قرار داده ایم، با مطالعه ی آن و رعایت اصول گفته شده می توانید خودتان نامه ای مناسب و زیبا بنویسید. یکی از عوامل مهم در نامه که می تواند بسیار تاثیر گذار باشد پرهیز از بدخطی در نامه است زیرا تمایل مخاطب را برای خواندن نامه کم می کند.

نامه اداری برای مدارس

نمونه نامه های اداری مدارس

اعتراض به نمره امتحانی

به نام خدا

تاریخ ………………………

رئیس محترم حوزه اصلاح اوراق امتحانی کلاسهای …………….. سلام عرض می کنم، احترام، خواهشمندم در ورقه ریاضی اینجانب …………….. دانش آموز دبستان ……………….. کلاس …………………… تجدید نظر نمایید.

سپاسگزارم، امضاء ………………….

فرم نامه های اداری مدارس

ثبت نام دانش آموز به علت تغییر سکونت

به نام خدا

تاریخ………..

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه ……………. شهرستان………………..

بعد از سلام به عرض می رساند فرزند اینجانب به نام ………………. به شماره شناسنامه …………. صادره…… در کلاس…………… دبیر ستان…………………. واقع در خیابان …………. مشغول تحصیل است. از اینکه ………. ماه است محل سکونت خود را تغییر داده ایم در این مدت از نظر رفت و آمد به مشکلات زیادی برخوردیم.

خواهشمند است دستور فرمایید، نامبرده را در یکی از دبیرستانهای محل سکونت جدید واقع در ……….. ثبت نام نمایند و مدارک از طریق اداره به آن دبیرستان فرستاده شود که مزید تشکر است.

نشانی کامل محل سکونت جدید …………………………… تلفن ……………………..                                با تقدیم احترام

نمونه نامه های اداری مدارس

شرح علت غیبت

به نام خدا

تاریخ ……………………………….

مدیر محترم دبستان روستای ……………. شهرستان……………

بعد از عرض سلام، مدت سه روز است که به سبب سرماخوردگی شدید نتوانستم در سر درس حاضر شوم و در منزل بستری می باشم بدین وسیله خواستم علت غیبت خود را به آگاهی جناب عالی برسانم.

امید است من و پدرم بعد از سلامت و تندرستی کامل به خدمت برسیم. با کمک خداوند متعال درسهای عقب مانده را جبران خواهم کرد.

نشانی……………………………………                                                                                        شاگرد شما……..

آموزش خط تحریری و خوشنویسی با خودکار

برای نوشتن نامه های زیبا با دست خطی منحصر به فرد ما اپلیکیشنی را به شما معرفی می کنیم که به کمک آن می توانید با آموزش خط تحریری بهترین دست خط را داشته باشید.

آموزش خوشنویسی با خودکار و مداد را به سادگی و در مراحل مختلف به صورت گام به گام با کیفیت آموزشی بسیار بالا بر روی موبایل و یا تبلت خود داشته باشید، این اپلیکیشن بر روی دستگاه های با سیستم عامل اندروید قابل نصب بوده و شامل آموزش کامل همه حروف الفبای فارسی، اتصالات و ترکیبات میباد و همچنین دارای مشقنامه و درسنامه جهت اموزش و تمرین بیشتر می باشد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

نامه های اداری بخش 3نامه های اداری مدرسه بخش 5