نمونه نامه های اداری شکایات وامور قضایی(بخش چهارم)

 در مقالات

 نامه های اداری و رسمی

نامه های اداری که برای یک شخص یا برای یک ارگان و اداره نوشته می شوند نیازمند تفکر و دقت در نگارش هستند به طوری که در آن ها باید اصول نامه نگاری به صورت دقیق اجرا شود. همچنین از جمله مهم ترین عوامل در نوشتن نامه پرمحتوا بودن آن و پرهیز از بدخطی در نوشتن آن است. ما در مقاله ای تحت عنوان چطور یک نامه اداری بنویسیم به شما آموزش می دهیم که چگونه نامه نگاری اداری را به طرز صحیح انجام دهیم برای مشاهده آن روی نامش کلیک کنید. ممکن است گاهی نیاز به نوشتن نامه های اداری قضایی داشته باشید ما در این مقاله نمونه نامه های اداری شکایات را برای شما قرار داده ایم.

اصول نامه نگاری

نمونه نامه های اداری شکایات و امور قضایی

در خواست تمدید گذرنامه

به نام خدا

تاریخ………………………..

بعد از سلام، احتراما اینجانب ………… به شماره شناسنامه ……………….. صادر از …………….. نام پدر …………. تاریخ تولد …………….. شغل ……………. ساکن ………………. تلفن ……………

تقاضا دارم دستور فرمایید تمدید گذرنامه (با پروانه خروج) اینجانب را صادر فرمایند. مدارک زیر ضمیمه می باشد.

۱. عکس….قطعه

۲ – فتوکپی شناسنامه… برگ

٣- فیش بهای تمبر به مبلغ …….. ریال

با تقدیم احترام امضاء …. نشانی کامل و تلفن….

نمونه نامه های اداری شکایات

در خواست تعقیب و رفع مزاحمت از تصرف عدوانی

باسمه تعالی

تاریخ……………………………

دیدار رئیس محترم دادسرای ………… شهرستان …………….

بعد از سلام با کمال احترام به عرض می رساند:

چون خانه یا (باغ، زمین مزروعی، اموال منقول و غیر منقول) این جانب ………. به شماره شناسنامه …………… صادر از ……………. نام پدر ……………………….. و تاریخ تولد ………… را آقای ……………. از راه غیر قانونی تصرف نموده است. تقاضای رفع مزاحمت دارم. خواهشمند است دستور فرمایید ضابطین دادگستری نسبت به رفع مزاحمت و خلع ید منصرف عدوانی اقدام فرمایند.

قبلا از اقدامات جنابعالی سپاسگزارم

امضاء…………..

مدارک

۱-گواهی شهود

۲-فتوکپی شناسنامه

نشانی کامل و تلفن…………………

نمونه نامه های اداری شکایات و امور قضایی

نامه به اداره ثبت اسناد_درخواست تعقیب سردفتر متخلف

به نام خدا

تاریخ……………………..

رئیس اداره ثبت اسناد …………………

سلام علیکم به عرض عالی می رساند که آقای …… سردفتر شماره ……………. دفترخانه اسناد رسمی واقع در …. در مورد ثبت سند و دریافت حق الثبت و حق التحریر مرتکب سوء استفاده گردیده و از این طریق زیانهایی به اینجانب ………….. وارد کرده است. لذا از شما تقاضا دارم که دستور فرمایید نسبت به جبران خسارت وارده و تعقیب و مجازات وی اقدامات لازم صورت گیرد.

نشانی و تلفن ……………………………………………………..                   سپاسگزارم امضاء………………………………….

 

نمونه نامه های اداری شکایات

شکایت به مجلس شورای اسلامی

به نام خدا

تاریخ…………………………

ساحت مقدس مجلس شورای اسلامی کمیسیون عرایض

بعداز عرض سلام، احتراما باستحضار می رساند، چندی است که به حقوق مسلم ما کارگران زحمتکش شهرستان …………….. تجاوز می شود به عنوان مثال از پرداخت ناعادلانه اضافه کارها، عدم احترام از طرف مدیران مسؤول و … را می توان نام برد.

ما شکایت خود را بر طبق قوانین و مقررات موجود به مأموران و مسؤولان ذیربط ارجاع دادیم ولی متأسفانه نتیجه ای نگرفتیم. تا کنون به تمام مقامات از قبیل بخشداری، فرمانداری، استانداری، ریاست جمهوری و بازرسی کل کشور شکایت کرده ایم اما بی ثمر بوده و به صدای مظلومیت ماتوجهی نشده است. به همین دلیل از شما تقاضای رسیدگی فوری داریم. ضمنا رونوشت شکایات به ضمیمه نامه تقدیم می شود.

نشانی ………………………………………. تلفن …………………….                             قبلا از همکاری شما سپاسگزاریم.

آموزش خط تحریری و خوشنویسی با خودکار

برای نوشتن نامه های رسمی و اداری همیشه توصیه می شود که یا نامه تایپ شود یا اینکه با دست خط زیبا و مرتب نوشته شود تا بتواند تاثیر زیادی بر روی مخاطب بگذارد.

آموزش خوشنویسی با خودکار یکی از شیوه هایی می باشد که هر فرد با استعداد متوسط میتواند به کار گیرد تا دستخطی زیبا و چشم نواز و دوست داشتنی داشته باشد.

مجموعه خوش خطی ارائه شده در اینجا توسط استاد سجاد مهری ( مدرس خوشنویسی و نقاشیخط ) تهیه و تولید شده که به صورت قطعی و با اطمینان کامل پر محتواترین و ارزنده ترین مجموعه ارائه شده در این زمینه در ایران می باشد، این مجموعه کاملا خود اموز بوده و قابل استفاده برای سنین ۱۰ سال به بالا می باشد.

یک مجموعه ۱۲ جلسه ای شامل ۷ ساعت فیلم آموزشی باکیفیت که به شما کمک میکند تا خط خودکاری خود را زیبا کنید. این مجموعه شامل آموزش نوشتن صحیح و اصولی حروف و اتصالات آن است که به شما این امکان را میدهد که بارها و بارها آموزش را مشاهده کرده و پس از فرا گرفتن با استفاده از سرمشق هایی که تهیه شده تمرین کرده و نتیجه هایی بسیار فراتر از تصورتان بدست بیاورید.

خوش خطی

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

error: Content is protected !!

Notice: Undefined index: prnt_scr_msg in /home/khoshkhat/domains/khosh-khati.ir/public_html/wp-content/plugins/wp-content-copy-protector/preventer-index.php on line 171
نمونه نامه های اداری شکایاتنمونه وکالتنامه رسمی وشرکتنامه