نمونه نامه های اداری شکایات وامور قضایی(بخش اول)

 در مقالات

نامه های اداری

در هر اداره و ارگانی که بروید متوجه میشوید که بخش زیادی از کارشان از طریق نامه نگاری انجام می شود. نامه نگاری و نوشتن نامه های رسمی و اداری بخش مهمی از زندگی شغلی محسوب می شود که باید برای آن اصولی را رعایت کرد که در صورت رعایت نکردن این اصول می تواند توهین به اداره یا شخص مخاطب به حساب بیاید. پس ما برای شما مقاله ای آماده کرده ایم تحت عنوان اصول نامه نگاری که با مطالعه ی آن همه ی اصول به شما آموزش داده می شود. همچنین اگر شما نیاز داشته باشید که نامه برای شکایت کردن یا امور قضایی بنویسید ما در این مقاله نمونه نامه های اداری شکایت و امور قضایی را قرار داده ایم که می تواند کمک بسیار زیادی برای نوشتن نامه های اداری قضایی به شما بکند.

نامه های اداری قضایی

نمونه نامه های اداری شکایات

شکایت به دادسرا در امور جزایی از طریق کلانتری محل

به نام خدا

تاریخ……………………………….

رئیس محترم دادسرای ……………. شعبه………………. شهرستان ……………………….

بعد از سلام احترام به عرض عالی می رساند در تاریخ……………. و ساعت…………. آقای ………. در خیابان ………………….. این جانب…………………. نام پدر…………. شماره شناسنامه……………….. ساکن ………. را مضروب و مجروح کرده است. تقاضای تعقیب جزایی نامبرده را دارم.

با تقدیم احترام امضاء

مدارک

۱- ورقه شهادت به امضای چند نفر شاهد

۲- گواهی پزشک …………

نشانی کامل و تلفن …………………………………………….

نمونه نامه های اداری و رسمی

ترک دعوا

باسمه تعالی

تاریخ……………….

خانم/آقای ……….فرزند……….شماره شناسنامه …………….صادر از …………….تاریخ تولد………….

خانم/آقای……….

خانم/آقای……….

بعد از حضور، اقرار و اعتراف صریح نمودند به اینکه راجع به پرونده مطروحه در شعبه………دادگاه………یا شهرستان…….. به کلاسه شماره پرونده…../تاریخ……. هیچ گونه حقی و ادعایی بر یکدیگر ندارند و اگر هرکدام پس از این تاریخ سخنی یا طرح و اقامه دعوایی نمایند از درجه اعتبار ساقط است و باطل می باشد.

امضاء و نشانی کامل و تلفن هریک از آقایان یا خانمها……………………………………….

یادآوری: باید نامه مذکور در یکی از دفتر خانه های رسمی ثبت و اسناد گواهی و امضا شود.

نمونه نامه های اداری شکایات

سرقت اتومبیل

باسمه تعالی

تاریخ…………………………….

رئیس محترم اداره آگاهی شهرستان ………….

بعد از سلام و درود، به عرض عالی می رساند که دیشب به تاریخ ………………………… حدود ساعت …………… اتومبیل سواری ……….. به شماره شهربانی ……………… نام کارخانه…………… مدل ……………….. رنگ…………. و شماره موتور …………… این جانب ……………….. به شماره شناسنامه ………………… که در مقابل در ورودی خانه ام واقع در …………… خیابان ……………… پارک شده بود دزدیده شده است. خواهشمندم برای یافتن اتومبیل مزبور دستور اکید صادر فرمایید. قبلا از اقداماتی که می فرمایید سپاسگزارم.

با تقدیم احترام امضاء

مدارک

١- فتوکپی کارت ماشین

۲- استشهاد محل دال بر سرقت اتومبیل

٣- نشانی و مشخصات مالک اتومبیل و تلفن ………………

آموزش خوشنویسی با خودکار

برای نوشتن نامه های زیبا ما پکیج آموزش خوشنویسی با خودکار را به شما پیشنهاد می دهیم. مجموعه فوق شامل دو محصول بی نظیر و کامل در زمینه آموزش خط تحریری و خوشنویسی با خودکار می باشد، یکی مجموعه آموزش خط تحریری نستعلیق خوش خطی از استاد سجاد مهری که کاملترین و جامع ترین مجموعه مالتی مدیا در زمینه یادگیری و آموزش خوشنویسی با خودکار می باشد و شامل بیش از ۶/۵ ساعت فیلم آموزشی است، و دیگری کتاب دانشنامه آموزش خط تحریری از استاد سید مهدی محمودی که کاملترین کتاب مصور و رنگی در زمینه آموزش خط تحریری می باشد.

پکیج ویزه خط تحریری نستعلیق

دکمه خرید
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

نامه های اداری مدرسهنمونه نامه های اداری شکایات