نوشتن اجاره نامه و نوشتن قولنامه

 در مقالات

اصول نامه نگاری

نامه نگاری به ویژه نامه نگاری اداری اصول خاصی دارد که بدون رعایت کردن آن ها گاهی ممکن است باعث توهین به مخاطب، ارگان و اداره ی مورد نظر شود. اما اگر این نامه با رعایت تمام اصول و با زیبایی و خوش خطی نوشته شود می تواند نه تنها تاثیر گذار باشد بلکه می تواند خواسته ی شما را به مخاطبتان القا کند. برای آشنایی با اصول نامه نگاری دکمه زیر را بفشارید.

نوشتن اجاره نماه و نوشتن قولنامه

نوشتن اجاره نامه و نوشتن قولنامه

نوشتن اجاره نامه

صورت کلی یک اجاره نامه

به نام خدا

تاریخ…………….

 

موجر: آقای/خانم …… فرزند ………….. به شماره شناسنامه …….. صادر از …………. تاریخ تولد ……… ساکن خیابان ……………. کوچه ……………….. پلاک……….. تلفن……………………

مستأجر: آقای/خانم ……………. فرزند ………….. به شماره شناسنامه …………… صادر از …………… تاریخ تولد ……….. ساکن خیابان …………… کوچه ……………………. پلاک ……….. تلفن …………….

مورد اجاره: یک باب منزل مسکونی یک طبقه دارای دو اتاق و یک آشپزخانه با سرویس کامل (اگر مشخصات دیگری دارد نوشته شود) واقع در شهرستان …………. خیابان …… کوچه ……………. پلاک………… که دارای سند رسمی شماره ………………… و شماره ثبتی …………….از اداره ثبت شهرستان ……………. به نام مالک صادر شده است.

مورد استفاده عین مستأجره سکونت: (برای پنج نفر، زن و شوهر و سه فرزند) مدت اجاره: یکسال کامل خورشیدی از تاریخ تنظیم سند ………….

شرایط مورد اجاره:

ا- مستأجر موقع تنطیم این اجاره نامه مبلغ …………… ریال معادل ……………. تومان به عنوان ودیعه با رسید کتبی به موجر پرداخت کرده است و موجر متعهد و ملزم گردید که در موقع تخلیه ملک مورد اجاره مبلغ مذکور (ودیعه) را بدون کم و کاست برگرداند و رسید خود را دریافت دارد.

۲- مستأجر حق واگذاری مورد اجاره را کلاًو جزاً به غیر ندارد……….

۳- پول آب و برق مصرفی مطابق ثبت شماره …………. کنتور به عهده مستأجر است ( در موقع تنظیم سند شماره کنتور قبلی یادداشت گردد و همچنین شماره کنتور تلفن و گاز و سایر تأسیسات نیز یادداشت گردد.)

۴- مخارج کلی ساختمان ……………. به عهده موجر و مخارج جزئی ساختمان …………. به عهده مستأجر است (بهتر است شرایط جزء به جزء مشخص گردد)

۵- اگر پس از شش ماه، پرداخت اجاره به تأخیرافتد یعنی شش ماه اجاره پرداخت نشود مستأجر باید بدون هیچ عذری منزل مسکونی را تخلیه کند ………….

اجاره بها: ماهیانه مبلغ …… ریال معادل …………. تومان است که در پایان هر ماه بدون هیچ عذری باید مستأجر به موجر در مقابل رسید کتبی پرداخت کند. این اجاره نامه در حضور آقایان/خانمها……………….. و …. و با رضایت طرفین منعقد و صیغه عقد جاری گردید.

امضای موجر/نام-نام خانوادگی        امضای مستاجر/نام-نام خانوادگی      امضای شاهد/نام-نام خانوادگی     امضای شاهد/نام-نام خانوادگی

یادآوری:این اجاره نامه برای سکونت است با مختصر تغییر می توان برای کسب و زمین زراعی و غیره استفاده کرد.

یاداوری:این اجاره نامه در سه برگ(درحکم واحد) تنظیم شده است برای هرکدام (خریدار و فروشنده) یک برگ داده شده و یک برگ در بنگاه معاملاتی ………..بایگانی گردید.

چطور قولنامه بنویسیم؟

صورت کلی نوشتن قولنامه

به نام خدا

تاریخ…………………………….

فروشنده: آقای/خانم …… فرزند ……. متولد …. به شماره شناسنامه ………… صادر از ……….. ساکن خیابان ……………………. کوچه ………………………. پلاک…تلفن…………….

خریدار: خانم/آقای …… فرزند … متولد …… به شماره شناسنامه ….. صادر از … ساکن خیابان ……….. کوچه …… پلاک …… تلفن………………………

مورد معامله: یک باب خانه مسکونی یک طبقه دارای سه اتاق و یک آشپزخانه با سرویس کامل زیربنای مفید … متر مربع و حیاط شمالی …… متر مربع (اگر مشخصات دیگری داشته باشد نوشته شود) واقع در شهرستان ………… خیابان ………. کوچه… پلاک… دارای سند رسمی شماره ……………. و شماره ثبتی فرعی …. از شماره اصلی ……. از اداره ثبت شهرستان ………… به نام فروشنده (مالک) صادر شده است.

ارزش معامله: مبلغ ……. ریال …. معادل … تومان است که خریدار مبلغ…. ریال معادل ……… تومان را در موقع تنظیم این قولنامه به فروشنده به عنوان پیش قسط پرداخت نموده و باقیمانده آن را که مبلغ …….. ریال معادل………… تومان است. در موقع تنظیم سند رسمی در دفترخانه به فروشنده خانم/آقای ……. پرداخت خواهد کرد.

شرایط:فروشنده خانم/آقای ………… متعهد میگردد که تا تاریخ …… مقدمات تنظیم سند رسمی را به نام خریدار خانم/آقای ………… فراهم کند و برای تنظیم سند رسمی در دفترخانه شماره …… واقع در شهرستان ……….. خیابان ………… حاضر شود و خریدار متعهد می شود که بقیه بهای ملک را موقع تنظیم سند رسمی نقد آو کلاً به فروشنده اقای/خانم بپردازد. چنان که هر یک از طرفین از اجرای تعهدات نامبرده خودداری کنند یا منصرف شوند مبلغ……. ریال معادل…. تومان باید به عنوان خسارت بدون هیچ قید و شرطی به طرف دیگر معامله بپردازد. ضمنا مالیات و سایر عوارض شهرداری ……. به عهده مالک است و خرج ثبت سند نصف از طرف فروشنده و نصف از طرف خریدار پرداخت خواهد شد. این قولنامه در سه برگ تنظیم شده است. (در حکم واحد) برای هر کدام خریدار و فروشنده یک برگ داده شد و یک برگ در بنگاه معاملاتی بایگانی گردید.

امضای فروشنده/نام-نام خانوادگی       امضای خریدار/نام-نام خانوادگی    امضای شاهد/نام-نام خانوادگی      امضای شاهد/نام-نام خانوادگی 

یادآوری: این سند برای فروش منزل تنظیم شده است و با اندکی تغییر می توان در مورد فروش زمین،باغچه، آپارتمان، مغازه، باغ، اتومبیل و غیره مورد استفاده قرار داد.

آموزش خوشنویسی با خودکار

یکی از اصول نوشتن نامه زیبا و خوانا نوشتن نامه است. اگر قصد تغییر در دست خط تان را دارید و می خواهید نوشتن اجاره نامه و نوشتن قولنامه را به بهتری شکل انجام دهید ما محصولی رابه شما معرفی کنیم که به کمک آن می توانید حتی با داشتن یک استعداد متوسط تغییر چشم گیری در دست خطتتان بوجود آورید. آموزش خط تحریری و خوشنویسی با خودکار از محصولاتی است که می توانید بدون نگرانی از آن استفاده کنید زیرا یک پکیج تضمینی است.

مجموعه خوش خطی ارائه شده در اینجا توسط استاد سجاد مهری ( مدرس خوشنویسی و نقاشیخط ) تهیه و تولید شده که به صورت قطعی و با اطمینان کامل پر محتواترین و ارزنده ترین مجموعه ارائه شده در این زمینه در ایران می باشد، این مجموعه کاملا خود اموز بوده و قابل استفاده برای سنین ۱۰ سال به بالا می باشد.

یک مجموعه ۱۲ جلسه ای شامل ۷ ساعت فیلم آموزشی باکیفیت که به شما کمک میکند تا خط خودکاری خود را زیبا کنید. این مجموعه شامل آموزش نوشتن صحیح و اصولی حروف و اتصالات آن است که به شما این امکان را میدهد که بارها و بارها آموزش را مشاهده کرده و پس از فرا گرفتن با استفاده از سرمشق هایی که تهیه شده تمرین کرده و نتیجه هایی بسیار فراتر از تصورتان بدست بیاورید.

خوش خطی

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

error: Content is protected !!

Notice: Undefined index: prnt_scr_msg in /home/khoshkhat/domains/khosh-khati.ir/public_html/wp-content/plugins/wp-content-copy-protector/preventer-index.php on line 171
نمونه وکالتنامه رسمی وشرکتنامهنوشتن استشهاد محلی و نوشتن صورت جلسه