نوشتن نامه به دوست_ بخش هشتم

 در دسته‌بندی نشده, مقالات

نوشتن نامه به دوست

نگارش نامه های دوستانه در ابتدا ممکن است خیلی ساده بنظر برسد اما در واقع نوشتن نامه های دوستانه هم مثل نامه های اداری نیازمند رعایت کردن اصول خاصی است، در مقاله ای تحت عنوان چگونه یک نامه دوستانه بنویسیم تمام این اصول را به صورت مجزا توضیح داده ایم.

 
نوشتن یک نامه دوستانه

نمونه نوشتن یک نامه دوستانه

نامه ای به برادر _کوتاه تشکر آمیز

به نام خدا

تاریخ……………………..

برادر عزیزم …………

سلام عرض می کنم امیدوارم در سایه پرودرگار یکتا و توانا زندگی را به خوبی و خوشی بگذرانی اگر از حال ما جویا باشی تندرستی حاصل است و جای نگرانی نیست.

برادر ارجمندم خبر خوشی برایت دارم، من با تمام تلاش و کوشش خود و به کمک شما و با توکل به خدا توانستم در دانشگاه تهران در رشته مهندسی برق قبول شوم و هم اکنون زندگی تازه ای را شروع کرده ام که برایم بسی خوشایند است . هدف از نگارش این نامه تشکر و قدردانی از زحماتتان بوده است. دیگر وقت عزیزتان را نمی گیرم. خواهشمند است به خانواده محترمتان سلام برسانید. در ضمن پدر و مادرم سلام می رسانند و خواهرم مریم چهره زیبای تو را از دور می بوسد.

نشانی …………..                                                                                    قربانت برادر کوچک تو…………………..

نمونه نوشتن نامه به دوست

نامه ای برای خداحافظی

به نام خدا

تاریخ………………………..

دوست عزیزم

سلام گرم مرا بپذیر. چون پدرم از جانب اداره اش یکسال مأموریت یافته است که در شیراز انجام وظیفه کند. من هم مجبورم که همراه خانواده ام عازم شیراز شده، در آنجا به تحصیل علم و دانش مشغول شوم. ممکن است به سبب کارهای زیاد و کمی وقت فرصتی برای دیدار نداشته باشم. بدین وسیله از تو یگانه دوست مهربانم خداحافظی می کنم و امید است که به محض رسیدن به شیراز و بعد از ثبت نام در دبستانی برایت از وضع زندگی در شهر شیراز نامه ایبنویسم.

نشانی ……………………….                                                              دوست همیشگی تو …………………………

نمونه نوشتن یک نامه دوستانه

نامه به یکی از دوستان خود_که خانه شان در بمباران خراب شده است

به نام خدا

تاریخ…………………..

دوست خوبم………………

سلام علیکم. تأثر و تألم مرا در این حادثه پذیرا باش و بدان که من هم مانند تو ناراحت هستم ولی آنچه مرا سرپانگه داشته است تندرستی و سلامت توو خانواده ات می باشد.

متاع دنیا از قبیل خانه و ماشین و … امانات الهی هستند که هر وقت اراده کند میگیرد ولی چه بهتر که خداوند متعال خانه کسی را این چنین از او باز ستاند که در سایه صبرش اجری بزرگ پنهان است. آری، تو خانه خویش را در راه اسلام و میهن عزیزتان از دست دادی و بی گمان اجر صبر بر مصیبت وارده پاداشی بزرگ نزد خالق یکتا دارد. خداوند در کتاب وحی، قرآن کریم، می فرماید: «بسیار شاد نشوید از آنچه به شما دادیم و بسیار اندوهگین و ناراحت نشوید به خاطر آنچه از شما ضایع شد.»

تو باید تلاش کنی تا شاید بتوانی دوباره خانه ای تهیه کنی و بدان که خدا با صابران است دولت محترم هم به شما ایثارگران که از خانه و کاشانه خود در راه میهن اسلامی خویش گذشتید از هیچ کمکی دریغ نمی کند. شمانیز همچون مهاجران صدر اسلام هستید که از خانه و کاشانه خود برای بقا و گسترش اسلام گذشتند.

آنان از خانه خویش گذشتند تا دین اسلام بماند و شمانیز خانه خود را در دفاع از اسلام از دست دادید. امیدوارم ما ملت ایران هم مانند انصار صدر اسلام بتوانیم پذیرای شما باشیم و شما را در زندگی خویش شریک کنیم. از خداوند تندرستی و بهروزی شما را خواستاریم.

نشانی………………                                                                                                            دوستدارتو………

نمونه نوشتن نامه به دوست

نامه به یک دوست و ذکر خاطرات گذشته

به نام خدا 

 تاریخ …………………

دوست عزیزم……………..

بر خانواده گرامی شما سلام و درود می فرستم. بهروزی و شادکامی شما را از خالق یکتا خواستارم مدت زمان زیادی از آخرین دیدار بین ما گذشته است. چه روزهای خوشی را در کنار هم گذراندیم. آن روزها با دلی آکنده از مهر و محبت و لبریز از عشق و صفا، درخت دوستی را می پروراندیم و اگر اکنون بادی در دل و خاطره ای در ذهن باقی مانده است از شیرینی و لذت میوه درخت دوستی است. وقتی به یاد گذشته می افتم، با خود می گویم که ای کاش آن سالهای طفولیت دوباره تکرار شود تا بتوانیم به دور از هرگونه کینه و آلودگی، زندگی خویش را در کنار هم و با یاری هم سپری کنیم.

خواهشمند است در نامه هایت مرا از حال و وضع خود باخبر سازید همواره برای شما و همه بندگان خوب خدا روزگاری خوش آرزو می کنم. امیدوارم در آینده ای نه چندان دور، دیدگانم به رخسارتان روشن گردد.

دوست گرامی، شما به عنوان یک انسان پاک و درستکار همواره برای من یک الگوی واقعی بوده اید و همانطور که در گذشته، شما را تحسین می کردم، هنوز هم خصلت پاکی و صداقت شما را به نیت یادگار در خودم تقویت می کنم و تا روزی که زنده هستم یاد شما از خاطرم بیرون نخواهد رفت. همواره آرزوی دیدارتان را دارم. بار دیگر برای شما و خانواده و دوستانتان، زندگی خوش و سعادت و سلامت آرزو دارم.

شاگرد کلاس مودت

نمونه نامه دوستانه

پاسخ نامه یک دوست

به نام خدا

تاریخ ………………………..

دوست عزیزم

سلام بر تو و بر روزهای خوش آشنایی که عطر محبت و دوستی را در جانمان جاری ساخت. از نامه ای که برایم فرستادی بسیار سپاسگزارم. خاطرات خوب گذشته همچون دفتری به رویم باز شد و دنیایی از صفا و محبت در نظر مجسم گشت .در نامه ات از احوال من جویا شدی، به شکر و لطف خدا روزگار را به خوشی سپری می کنم و از زندگی و کسب و کار خویش راضی هستم. امیدوارم تو نیز در صحت و سلامت کامل به سر ببری و در کار و تلاش خویش موفق باشی.

به یاد داری آن روزها به دور از هرگونه کینه و با قلبی آکنده از مهر و محبت دست در دست هم می دادیم و به مدرسه می رفتیم. در هر کاری دوشادوش هم حرکت می کردیم هرگز خسته نمی شدیم. چه روزهای خوشی را پشت سرگذاشتیم گویی همین دیروز بود که امتحانات نهایی سال پنجم را دادیم .در حالی که کارنامه به دست داشتیم با عجله به طرف خانه می دویدیم تا از پدرانمان مژدگانی بگیریم.

اگر بخواهیم به خاطرات گذشته نگاهی گذرا داشته باشیم از یک کتاب افزونتر است خیلی میل دارم تا بار دیگر دیداری تازه با هم داشته باشیم می دانم که حرفهای زیادی برای گفتن داریم به امید آن روز تو را به خدای بزرگ می سپارم و بار دیگر سلامت و سعادت دنیا و آخرت را برای تو و خانواده ات آرزو دارم.

دوست همیشگی تو…………………..

برای نوشتن نامه های زیبا و خوش خط می توانید از پکیج آموزش خوش خطی استاد سجاد مهری استفاده کنید که یکی از پرفروش ترین محصولات در زمینه آموزش خوشنویسی با خودکار می باشد.

شما میتوانید مجموعه آموزش خط تحریری را به صورت دانلودی خریداری کنید. در این روش خرید لینک دانلود کلیه فایل های ویدئو، تصاویر، سرمشق ها و تمرینات هم به صورت فایل های جداگانه هم به صورت یک جا پس از پرداخت بلافاصله برای شما ارسال خواهد شد حجم پکیج کامل ۲ گیگابایت می باشد. که شام حدود ۷ ساعت آموزش تصویری با کیفیت بالا بوده. برای خرید مجموعه به این روش میتوانید از دکمه زیر استفاده کنید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

error: Content is protected !!
نوشتن یک نامه دوستانهنامه به سرباز