چند توصیه مهم در خوشنویسی با خودکار

 در آموزش خط تحریری خودکاری, اصول زیبا نویسی خط تحریری

چند توصیه مهم در خوشنویسی

در آموزش ها لازم است این چند توصیه مهم در خوشنویسی را یاد گرفته و در طول تمرینات آنها را به کار بگیرید.

١- در ابتدای آموزش های خوشنویسی بهتر است با مداد معمولی تمرین کنید زیرا اصطکاک بین ذغال نوک مداد با کاغذ، سرعت حرکت دست را در نوشتن کم کرده و تسلط نویسنده را زیاد می کند.

۲- بهتر است برای نوشتن از مدادهایی که نوک آنها کند و پهن شده است اجتناب گردد، نرمی نوک مداد B یا HB و اندازه طول آن از ۱۶ سانتی متر برای بزرگسالان و ۱۰ سانتی متر برای کودکان کمتر نباشد.

٣- فاصله نوک انگشت سبابه تا نوک مداد حدود ۳ سانتی متر و فاصله چشم تا صفحه کاغذ حدود ۳۰ سانتی متر باشد.

۴- برای تمرین خط تحریر باید از کاغذ خط دار استفاده نمود. اگر کاغذ بدون خط کشی را برای تمرین انتخاب می نمائید حتما قبل از تمرین خط کرسی را با فاصله های متناسب روی آن رسم و بر اساس آن تمرین کنید.

۵- از تند نویسی تمرینات بخش اول و دوم بپرهیزید و تمرینات این قسمت ها را به آرامی و با سرعت کم انجام دهید و در مرحله اول بخش سوم کتاب هم از تند نویسی پرهیز کنید.

۶- تمرینات خط تحریر را چه با مداد و چه با خودکار (در مرحله پایانی بخش سوم) هیچگاه روی کاغذهای روغنی یا گلاسه انجام ندهید و همیشه از کاغذهایی که زبری مناسبی دارند استفاده کنید.

۷. مهم نیست که شما با دست راست یا دست چپ می نویسید. در واقع همان تسلطی را که افراد راست دست به دست راستشان دارند، افراد چپ دست دست هم به دست چپشان دارند، مهم این است که همواره ساق دست شما با خطوط افقی کاغذ زاویه قایم داشته باشد.

۸- به میزان فشار مداد یا خودکار به صفحه کاغذ در تمام مراحل تحریر تقریبا یکسان است مگر در انتهای حروف دایره دار در خط شکسته که در بخش مربوط توضیحات آن داده شده است.

۹- چنانچه در یک برگ کاغذ تمرین می کنید یا قصد نوشتن مطلبی را دارید حتما از یک زیر مشقی از جنس فوم یا حداقل از چند برگ روزنامه استفاده نمائید.

 

خریدمجموعه آموزشی خوشنویسی با خودکار

پکیج ویژه خط تحریری نستعلیق

پکیج ویژه خط تحریری نستعلیق

مجموعه فوق شامل دو محصول بی نظیر و کامل در زمینه آموزش خط تحریری و خوشنویسی با خودکار می باشد، یکی مجموعه آموزش خط تحریری نستعلیق خوش خطی از استاد سجاد مهری که کاملترین و جامع ترین مجموعه مالتی مدیا در زمینه یادگیری و آموزش خوشنویسی با خودکار می باشد و شامل بیش از ۶/۵ ساعت فیلم آموزشی است، و دیگری کتاب دانشنامه آموزش خط تحریری از استاد سید مهدی محمودی که کاملترین کتاب مصور و رنگی در زمینه آموزش خط تحریری می باشد.

khoshkhati-telegram

پرداخت و دانلود

[box type=”success” align=”right” ] آموزش جامع خط تحریری و خوشنویسی با خودکار (دانلود کل مجموعه)

دانلود دوره مقدماتی مجموعه آموزش خط تحریری و خوشنویسی با خودکار

فرمت: تصویری + jpg قابل پخش بر روی موبایل، تبلت، کامپیوتر و دستگاه پلیر خانگی

حاوی بیش از ۳۸۰ دقیقه ( ۶ ساعت و ۲۰ دقیقه) فیلم آموزشی

۱٫۲۸ گیگابایت فایل آموزشی فقط بیست و نه هزارتومان!

290,000 ریال – خرید
[/box]
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

You have Successfully Subscribed!

خط کرسی در خوشنویسی با خودکار