×
خانه » آموزش اینترنتی خوشنویسی خط تحریری » سه نکته در تمرین خوشنویسی سطر با خودکار
20 ژوئن 2018

سه نکته در تمرین خوشنویسی سطر با خودکار

سه نکته در تمرین خوشنویسی سطر با خودکار

سه نکته در تمرین خوشنویسی سطر با خودکار مخصوص افرادی انتشار داده شده که تمرینات کلمه نویسی را پشت سر گذاشته اند و اکنون قصد دارند دروس جدید تری را فرا بگیرند. 

برای نوشتن یک سطر زیبا لازم است تا تک تک حروف و نیز کلماتی که از اتصال حروف بهم ایجاد می شوند زیبا و بر اساس اصول نگاشته شده باشند و موقعیت هر یک از آنها به نسبت خط زمینه حفظ شده و علاوه بر اینها فاصله حروف و کلمات به گونه ای باشد که سیاهی و سفیدی های ایجاد شده با هم متناسب و هماهنگ باشد.

علاوه بر نکات فوق اصولی که در نوشتن یک سطر رعایت آنها الزامی است بدین قرارند:

۱- در یک سطر لازم است تا یک کلمه که از سایر کلمات زیباتر و چشم نواز تر و هم چنین به وسط سطر نزدیک تر است به صورت کشیده نوشته شود.

۲- طول سطرهایی که زیر هم نوشته می شوند با همدیگر برابر باشد.

٣- حرف یا کلمه آخر سطر کمی بالاتر از خط زمینه و سایر حروف قرار گیرد.

اینک با رعایت نکات فوق می توانید از روی قسمت های کمرنگ سرمشق ها تمرین نموده و کم کم به سرعت دست خود هنگام نوشتن بیفزائید. توجه داشته باشید تمام آموخته های شما در دروس گذشته در این مرحله بکار گرفته می شود و دقت در اجرای اصول تک تک حروف و اتصالات کلمات در زیبایی سطر نقش مهمی ایفا می کند.

سه نکته در تمرین خوشنویسی سطر با خودکار سه نکته در تمرین خوشنویسی سطر با خودکار تمرین سطر نویسی در خوشنویسی با خودکار تمرین سطر نویسی در خوشنویسی با خودکار تمرین سطر نویسی در خوشنویسی با خودکار تمرین سطر نویسی در خوشنویسی با خودکار تمرین سطر نویسی در خوشنویسی با خودکار تمرین سطر نویسی در خوشنویسی با خودکار تمرین سطر نویسی در خوشنویسی با خودکار تمرین سطر نویسی در خوشنویسی با خودکار

برخی از مطالب سایت خوش خطی برگرفته از کتاب اصول زیبا نویسی خط تحریری برای همه میباشد این کتاب توسط حمید نیرومند تالیف و تحریر شده است.

خودکار اشنایدر اسلایدر اج Slider Edge XB

اگر شما یک فرد خاص هستید، یک دانش آموز ممتاز، یک دانشجوی برتر و یا یک مدیر متفاوت قطعا داشتن خودکاری متمایز از آنچه تا به حال داشته اید به خصوصیات ویژه شما می افزاید، خودکار «اشنايدر» مدل «Slider Edge» در رنگ خود دارای تکنولوژی منحصر به فرد ضد جعل است و همه رنگ های مدل اج دارای ویژگی «ویسکوگلاید» (Viscoglide)که باعث میشود انتقال جوهر از تیوپ خودکار به نوک فلزی راحت تر انجام گیرد و از نوک فلزی پخشی بسیار راحت و روان روی کاغذ داشته باشد.

ویژگی گفته شده در بالا باعث میشود که خودکارهای اشنایدر بسیا روان تر باشند و برای نوشتن یک حس خوب و راحت را به کاربر بدهند.

 این خودکار بدنه‌ای با طراحی ارگونومیک مثلثی و پوشش لاستیکی دارد و این موضوع آن را برای نگارش آسان و بدون خستگی مناسب می‌کند.

همچنین این محصول دارای نوکی بادوام از استیل ضدزنگ بوده و ازاین‌رو بسیار مناسب نقاشی و طراحی است. «اشنایدر» برندی آلمانی است که مدت‌هاست در صنعت تولید نوشت‌افزار فعالیت می‌کند.

این خودکار نیز یکی از محصولات باکیفیت این برند خوش‌نام است

سر مشق برای خطاطی حرف ق
دیدن نوشته

سجاد مهری

مدرس خوشنویسی و نقاشی خط

2 پاسخ به “سه نکته در تمرین خوشنویسی سطر با خودکار”

  1. ناشناس گفت:

    امتیاز بینندگان:۴ ستاره ها

  2. ناشناس گفت:

    امتیاز بینندگان:۵ ستاره ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *