×
خانه » مقالات » نامه به ادره برق-نامه به اداره آب و فاضلاب
13 مارس 2019

نامه به ادره برق-نامه به اداره آب و فاضلاب

اصول نامه نگاری

نامه نگاری از زمان های قدیم وجود داشته است، اگرچه با پیشرفته شدن ارتباطات نام نگاری کمتر از زمان گذشته شده است اما کسانی که از نامه استفاده می کنند متوجه میشوند که نوشتن نامه و اصول نامه نگاری بسیار حائز اهمیت است.

همچنین نوشتن نامه های اداری مثل نامه به ادره برق-نامه به اداره آب و فاضلاب،نامه به شهرداری،نامه به وزارت بهداشت و غیره با نوشتن نامه های دوستانه و خویشاوندی تفاوت زیادی دارد و استفاده از اصطلاحات عامیانه و کوچه بازاری در آن گاهی موجب توهین به فرد میشود. اگر نامه با خوش خطی، ظرافت و دقت نوشته شده باشد می تواند تاثیر خود را دوچندان کند.

نامه به ادره برق-نامه به اداره آب و فاضلاب

نمونه نامه بهادره برق-نامه به اداره آب و فاضلاب

نامه به اداره آب و برق-درخواست جلوگیری از تجاوز به آب

به نام خدا

تاریخ………………………

رئیس محترم سازمان آب و برق شهرستان……………

بعد از سلام به عرض عالی می رساند که اراضی و مزارع ما ساکنان روستای ……….. از رودخانه ………….. مشروب می گردد و با نهرکشی ها و تقسیم بندی سهم آب با رضایت اهالی به آبیاری زمینها می پردازیم ولی اخیرا عده ای با استفاده غیر قانونی (از قبیل نهرکشی و پمپاژ آب از آب این رودخانه به حق ما تجاوز کرده اند. تقاضا داریم دستور فرمایید به این امر رسیدگی کنند و جلوی متخلفین را بگیرند تا به اقتصاد روستای ما ضربه جبران ناپذیری وارد نشود.

نشانی………………………………………                                                    سپاسگزاریم، اهالی روستای …………..

نمونه نامه بهادره برق-نامه به اداره آب و فاضلاب

نامه به اداره آب و برق-درخواست حفر چاه عمیق

به نام خدا

تاریخ……………………….

رئیس محترم سازمان آب و برق شهرستان……………… سلام، با کمال احترام به عرض عالی می رساند ما صاحبان زمینهای زراعی به شماره های …… و ………….. و …………. به نامهای …………… و ………………….. در روستای ………….. تصمیم داریم برای توسعه کارهای زراعی خویش اقدام به حفر چاه عمیق نماییم از آنجا که این کار همانند دیگر کارهای فنی نیاز به بررسی کارشناسان دارد از شما تقاضا داریم دستور فرمایید تا کارشناسان، صلاحیت این تصمیم را بررسی کنند و اگر حفر چاه به صلاح بود از کمک های فنی و وام دریغ ننمایید.

نشانی ها:

امضاء…………. پیشاپیش از همکاری شما سپاسگزاریم.

یاد آوری: به وزارت جهاد سازندگی یا به وزارت کشاورزی نیز می توان نوشت.

آموزش خط تحریری

اگر می خواهید دست خط زیبا داشته باشید و نامه های اداری خود را مثل نامه به ادره برق-نامه به اداره آب و فاضلاب، نامه به وزارت بهداشت، نامه به جهاد کشاورزی و غیره را به زیبا ترین شکل بنویسید. ما محصولی را به شما معرفی می کنیم که به کمک آن می توانید تغییری بزرگ در دست خط خود ایجاد کنید. 

آموزش خوشنویسی با خودکار یکی از شیوه هایی می باشد که هر فرد با استعداد متوسط میتواند به کار گیرد تا دستخطی زیبا و چشم نواز و دوست داشتنی داشته باشد.

مجموعه خوش خطی ارائه شده در اینجا توسط استاد سجاد مهری ( مدرس خوشنویسی و نقاشیخط ) تهیه و تولید شده که به صورت قطعی و با اطمینان کامل پر محتواترین و ارزنده ترین مجموعه ارائه شده در این زمینه در ایران می باشد، این مجموعه کاملا خود اموز بوده و قابل استفاده برای سنین ۱۰ سال به بالا می باشد.

آموزش خوشنویسی با خودکار

محصولاتی که ممکن است بپسندید

سجاد مهری

مدرس خوشنویسی و نقاشی خط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *