×
خانه » مقالات » نامه به وزارت بهداشت
06 مارس 2019

نامه به وزارت بهداشت

نامه اداری

اگرچه امروزه نامه نگاری از اهمیت کمتری نسبت به چند دهه ی اخیر برخوردار است اما کسانی که از نامه نگاری استفاده می کنند، می دانند که نامه نگاری و اصول نوشتن نامه اداری تا چه میزان پر اهمیت است. نامه اداری به دلیل اینکه برای اداره یا ارگان خاص یا شخص مهم و یا دولتی نوشته می شود باید تمام اصول نامه نگاری اداری در آن اجرا شود.

نامه نگاری اداری بخش حیاتی و مهم از زندگی شغلی است. خوب نامه نوشتن می تواند بسیار اثر بخش باشد و کارایی سازمان ها و شرکت ها را افزایش دهد. برای نوشتن یک نامه اداری شما باید مهارت کافی داشته باشید زیرا نوشتن نامه اداری کمی دشوارتر از نوشتن سایر نامه هاست. اگر نامه اداری نامناسب نوشته شود هم موجب بی اعتباری نویسنده و هم موجب بی اعتنایی به در خواست او می شود.

اگر بخواهید نامه با هرموضوعی به وزارت بهداشت بنویسید، ما در این مقاله برای شما نمونه هایی از نامه به وزات بهداشت قرار داده ایم که می تواند خیلی کمک کننده باشد.

حتما بخوانید!!!

اصول کلی برای نوشتن نامه را در اینجا مطالعه کنید.

نامه به وزارت بهداشت

نمونه نامه به وزارت بهداشت

نامه به وزارت بهداری – تقاضای تاسیس درمانگاه/بیمارستان

به نام خدا

تاریخ……

رئیس محترم اداره بهداری شهرستان…………… سلام علیکم، با کمال احترام به عرض عالی می رساند ما مردم بخش …………. از داشتن بیمارستان و یا درمانگاه محرومیم، لذا مجبوریم بیماران خود را به شهر انتقال دهیم که این کار به علت دوربودن شهر مزبور، برای بیمار، خطرناک است. بنابراین از شما مسؤول محترم تقاضا داریم که دستور فرمایید نسبت به احداث بیمارستان یا درمانگاه در بخش ما اقدامات لازم به عمل آید. ضمنا قابل ذکر است که اهالی بخش … آماده هرگونه کمک در این زمینه هستند.

نشانی…………………                                                                                             سپاسگزاریم، اهالی بخش…

نمونه نامه به وزارت بهداشت

نامه به اداره بهداری-درخواست رسیدگی و تعقیب متقلبان دارو یا مواد غذایی

به نام خدا

تاریخ…………………….

رئیس محترم اداره بهداری شهرستان……………. بعد از سلام به عرض عالی میرساند اینجانب ………….. که به شغل …… اشتعال دارم چندی است که در شهر … شاهد رواج داروهای تقلبی و مواد غذایی فاسد هستم. لذا بر طبق وظیفه ای که هر شهروند در رابطه همکاری با مسئولان محترم و زحمتکش دارد توسط این نامه شما را از این امر آگاه کردم. به همین دلیل تقاضا دارم تا با اعزام متخصصان و کارشناسان مربوط جهت شناسایی و تعقیب متخلفین، بسیاری از برادران و خواهران خود را از معرض خطر دور کنید و خواهشمندم برای متخلفین نهایت مجازات (نه فقط مجازاتهای مادی) در نظر گرفته شود تا درس عبرتی برای دیگر سودجویان باشد. زیرا نباید پول، خود وسیله ای برای قانون شکنی باشد و افراد پولدار با پرداخت جریمه از دست قانون فرار کنند.

نشانی…………………………………………………………..                                            با تقدیم احترام امضاء……………

نامه به وزارت بهداشت

نامه به وزارت بهداشت و درمان-درخواست رفع بیماری

به نام خدا

تاریخ……………………………

رئیس محترم اداره کل بهداشت شهرستان …………

سلام علیکم، احترام به عرض میرساند چندی است که در بخش …………….. شیوع بیماری ……….. آسایش مردم را سلب کرده و سلامت آنها را به خطر افکنده است. لذا ما اهالی بخش …. تقاضا داریم که دستور فرمایید تا با اعزام کارشناسان مربوط و ارسال واکسن ها و سرمها از شیوع این بیماری جلوگیری به عمل آید.

امیدواریم که شما و همکارانتان در سراسر کشور در جهت ریشه کنی انواع بیماری ها کوشا و موفق باشید.

نشانی………….                                                                                         با سپاس اهالی بخش ……………

ارسال نامه به وزارت بهداشت

نامه به اداره بهداری-تقاضای اعزام پزشک

به نام خدا

تاریخ…………….

رئیس محترم اداره بهداری شهرستان……………..

سلامٌ علیکم، با کمال احترام به عرض می رساند ما ساکنان و اهالی شهرستان/بخش…… برای رسیدگی به ناراحتی های جسمی مردم به یک نفر پزشک نیاز داریم. از آنجا که اداره بهداری در جهت رفع بیماری ها اقدامات قابل توجهی انجام می دهد، شایسته است که در این مورد خاص با اعزام پزشک به این شهرستان/بخش قد دیگری در جهت سلامت جامعه بردارد.

نشانی………………                                                                     با تقدیم احترام، اهالی شهرستان/بخش………….

نامه به وزارت بهداشت

آموزش خوشنویسی با خودکار

نوشتن نامه ی اداری که برای شخص یا ارگان خاصی نوشته می شود مستلزم رعایت کردن اصول خاصی است که در اصول نامه نگاری برای شما به طور کامل گفته شد. یکی از اصول نامه نگاری اداری مثل نامه به وزارت بهداشت،نامه به جهاد کشاورزی و غیره خوش خط بودن آن نامه است. آموزش خوشنویسی با خودکار یکی از شیوه هایی می باشد که هر فرد با استعداد متوسط میتواند به کار گیرد تا دستخطی زیبا و چشم نواز و دوست داشتنی داشته باشد.

مجموعه خوش خطی ارائه شده در اینجا توسط استاد سجاد مهری ( مدرس خوشنویسی و نقاشیخط ) تهیه و تولید شده که به صورت قطعی و با اطمینان کامل پر محتواترین و ارزنده ترین مجموعه ارائه شده در این زمینه در ایران می باشد، این مجموعه کاملا خود اموز بوده و قابل استفاده برای سنین ۱۰ سال به بالا می باشد.

 شما میتوانید مجموعه آموزش خط تحریری را به صورت دانلودی خریداری کنید. در این روش خرید لینک دانلود کلیه فایل های ویدئو، تصاویر، سرمشق ها و تمرینات هم به صورت فایل های جداگانه هم به صورت یک جا پس از پرداخت بلافاصله برای شما ارسال خواهد شد حجم پکیج کامل ۲ گیگابایت می باشد. که شام حدود ۷ ساعت آموزش تصویری با کیفیت بالا بوده. برای خرید مجموعه به این روش میتوانید از دکمه زیر استفاده کنید.

نامه غیر رسمی به دوست_درمورد درس و وضعیت تحصیلی
دیدن نوشته

سجاد مهری

مدرس خوشنویسی و نقاشی خط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *