×
خانه » مقالات » نامه های اداری مدرسه (بخش سوم)
27 ژانویه 2019

نامه های اداری مدرسه (بخش سوم)

اصول نوشتن نامه های اداری

 نوشتن نامه اداری شبیه به نامه های معمولی و خویشاوندی نیست . اگر برای اداره یا ارگان خاصی از سبک نگارش نامه معمولی استفاده کنیم ، این کار نوعی توهین محسوب می شود . به همین علت باید در نگارش یک نامه اداری ورسمی  برخی نکات رعایت شود تا از نامه ما ، سوء برداشت نشود . نامه های اداری باید با رعایت نهایت ادب و احترام به مخاطب نگارش شود ، خصوصا اگر نامه برای شخصی بالا دست و یا ارگان مهمی نوشته می شود . رعایت سبک نوشتن نامه اداری سبب می شود که جایگاه ما در مقام کسی که نامه را نوشته بالاتر رفته و به متن نامه ما توجه گردد. برای اطلاعات بیشتر ما مطلبی را برای شما آماده کرده ایم تحت عنوان اصول نامه نگاری با مطالعه آن تمام اصول لازم برای نوشتن نامه را یاد میگیرید، برای دیدن این مطلب روی نام ان کلیک کنید.

نوشتن استشهاد محلی و نوشتن صورت جلسه

نمونه نامه های مدرسه

سپاسگزاری از اولیای محترم دبستان/راهنمایی/دبیرستان

تقاضای دایر کردن کلاسهای تقویتی

به نام خدا

تاریخ ………………………

 

رئیس محترم دبستان / راهنمایی/ دبیرستان

بعد از عرض سلام به استحضار می رساند که اینجانب ………… ضمن دریافت کارنامه ثلث …. فرزندم ……. دانش آموز کلاس ……………….. آن آموزشگاه، از زحمات اولیای محترم، نهایت تشکر را دارم. در ضمن به عرض میرسانم که فرزندم در درس …………….. نمره حد نصاب را کسب نکرده است. اگر امکان دارد کلاسهای تقویتی برای اینگونه دانش آموزان دایر فرمایید تا موجب پیشرفت درس آنان گردد.

ولی دانش آموز………………………………………                                                                                امضاء……….

نامه های آماده اداری

نامه به رئیس دبیرستان و تشکر از وضع آموزشی دبیرستان

به نام خدا

تاریخ……………………

رئیس محترم دبیرستان………………………….آقا/خانم…………….

سلام علیکم، امیدوارم که در کمال سلامت و تندرستی، چونان گذشته چرخ آموزش را در این دبیرستان بچرخانید. من به نمایندگی از طرف تمام دانش آموزان قدرشناس این آموزشگاه از زحمات بی دریغ شما تشکر می کنم. به همت و تلاش و تدبیر شما، دبیرستان در سالهای جدید در سطح علمی بالاتری نسبت به دیگر دبیرستانهای منطقه قرارگرفته است. دانش آموزان در مسابقات علمی و المپیادها درخشیده اند و افتخار آفریده اند. تمام دانش آموزان بدون استثناء در امتحانات نهایی و ثلث سوم قبول شده اند و در امتحان کنکور نیز درصد قبولی بالا بوده است. این مسائل میسر نیست جز به مدیریت خوب شما و همت و پشتکار دبیران زحمتکش و تلاش دانش آموزان. به امید توفیقات روزافزون شما.

……………………….. دانش آموز سال……………………………….

نامه های اداری مدارس

نامه ای به معلم در مورد نقص تکالیف درسی فرزند

به نام خدا

تاریخ……………..

استاد ارجمند آقا/سرکار خانم

پس از عرض سلام امیدوارم حالتان خوب باشد و در تعلیم و تربیت این نونهالان عزیز موفق باشید.

بدین وسیله به اطلاع جنابعالی می رسانم که فرزندم ………………….. دیروز ناگهان بیمار شد و مجبور شدیم او را به پزشک برسانیم. همین امر باعث شد نتواند بقیه تکالیفش را انجام دهد. از شما خواهش می کنم به وی فرصت دهید تا تکالیفش را همراه تکلیف هایی که امروز به او خواهید داد انجام دهد. از زحمات شما متشکرم.

امضاء…………..

نامه ای که با خط تحریری نوشته شده باشد و خوانا مرتب باشد می تواند تاثیر زیادی بر روی خواننده بگذارد و خواسته ی شمارا بر وی اعمال کند. ما برایتان محصولی در نظر گرفته ایم که با آموزش خط تحریری می توانید به میزان بالایی خط تان را زیبا کنید.پکیج آموزش خوش خطی با تدریس استاد سجاد مهری این امکان را برای شما فراهم کرده است که ۷ ساعته خوش خط شوید، برای اطلاع بیشتر از این پکیج دکمه زیر را بفشارید.

نامه به جهاد کشاورزی
دیدن نوشته

سجاد مهری

مدرس خوشنویسی و نقاشی خط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *