×
خانه » مقالات » نامه های اداری مدرسه (بخش ششم)
05 فوریه 2019

نامه های اداری مدرسه (بخش ششم)

نامه های اداری مدارس

 مدارس، ادارات و ارگان ها به دلیل کاری که دارند دائما نیاز به نوشتن نامه دارند اما اینکه نامه به چه صورت نوشته شود بسیار مهم است. زیرا نوشتن نامه ی اداری و رسمی با نامه دوستانه و خویشاوندی تفاوت زیادی دارد و به کاربردن اصطلاحات عامیانه و کوچه بازاری در نامه ی اداری نوعی توهین محسوب می شود.می توانید برای یادگرفتن اصول نامه نگاری، روی اسم آن کلیک کنید.

نامه های اداری مدرسه

نامه انتقالی

به نام خدا

تاریخ……………………..

رئیس محترم آموزش وپرورش شهرستان………..

بعد از سلام، احترام به عرض عالی می رساند که اینجانب ……………… آموزگار دبستان …………… ناحیه………………… اخیرا با کارمند اداره راه و ترابری شهرستان ازدواج نموده ام بدین وسیله خواهشمندم با تقاضای انتقالی این حقیر به شهرستان محل سکونت شوهرم موافقت فرمایید و در تعیین ردیف حقوقی اینجانب اقدام لازم به عمل آورید. اگر لازم باشد فتوکپی سند ازدواج ارائه خواهد شد.

نشانی…………………………….. تلفن ……………..                                      سپاسگزارم امضاء…………………………

نمونه نامه های اداری مدارس

تقاضای اعزام دبیران متعهد و با تجربه

به نام خدا

تاریخ………………………………

رئیس محترم آموزش و پرورش شهرستان …………………………..

با عرض سلام و تشکر فراوان به حضور مبارک می رساند ما دانش آموزان سال آخر دبیرستان ………………….. بخش ……………….. شهرستان………….. اعلام می داریم که به علت نداشتن دبیران مجرب و کارآزموده، پایۀ درسی ضعیفی داریم. بنابراین از جنابعالی تقاضا داریم جهت تقویت مایۀ علمی ما و موفقیت در آزمون سراسری دانشگاهها دستور فرمایید. دبیرانی متعهد و با تجربه به این دبیرستان اعزام کنند تا در آینده بتوانیم برای جامعه خود انسانهای مفیدی باشیم.

امضای دانش آموزان …………………………………..

 

نمونه نامه های اداری شکایات وامور قضایی(بخش چهارم)
دیدن نوشته

نامه های اداری مدرسه

نامه به اداره آموزش و پرورش شهر خود برای استخدام در شغل دبیری

به نام خدا

تاریخ…………………………..

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان ………………………. . بعد از سلام، احترام به عرض عالی میرساند اینجانب ……………………. به شماره شناسنامه …………………… صادر از ………………… متولد سال ……………………….. دارای مدرک تحصیلی ………………………… در رشته……………………………. می باشم بنابراین از جنابعالی تقاضا دارم دستور بفرمایید نسبت به استخدام این حقیر در شغل دبیری در رشته مربوط با زیرگروه های آن در شهرستان ……………. اقدامات لازم به عمل آید. مدارک لازم ضمیمه نامه است.

مدارک:

۱ – فتوکپی شناسنامه از تمام صفحات آن

۲-۲ قطعه عکس ۳در۴

۳ – فتوکپی یا اصل آخرین مدرک تحصیلی

۴- حسن سابقه از دانشگاه ……..

۵ – فتوکپی کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت

نشانی……………………………………………………….                                         قبلا سپاسگزارم……………………….

نمونه نامه های اداری مدارس

کمک به زلزله زدگان

به نام خدا

تاریخ…………………………

اداره محترم آموزش و پرورش شهرستان ………………..

بعد از سلام، باتوجه به بخشنامه صادر از سوی آن اداره درباره جمع آوری کمک به زلزله زدگان، این دانش آموزان دبستان ……. مبلغ ………ریال برای این منظور در اختیار آن اداره قرار می دهند تا هرگونه صلاح می داند به مصرف برساند.

از طرف انجمن اسلامی دبستان ……………..

آموزش خط تحریری و خوشنویسی با خودکار

برای نوشتن نامه های رسمی و اداری همیشه توصیه می شود که یا نامه تایپ شود یا اینکه با دست خط زیبا و مرتب نوشته شود تا بتواند تاثیر زیادی بر روی مخاطب بگذارد.

آموزش خوشنویسی با خودکار یکی از شیوه هایی می باشد که هر فرد با استعداد متوسط میتواند به کار گیرد تا دستخطی زیبا و چشم نواز و دوست داشتنی داشته باشد.

مجموعه خوش خطی ارائه شده در اینجا توسط استاد سجاد مهری ( مدرس خوشنویسی و نقاشیخط ) تهیه و تولید شده که به صورت قطعی و با اطمینان کامل پر محتواترین و ارزنده ترین مجموعه ارائه شده در این زمینه در ایران می باشد، این مجموعه کاملا خود اموز بوده و قابل استفاده برای سنین ۱۰ سال به بالا می باشد.

یک مجموعه ۱۲ جلسه ای شامل ۷ ساعت فیلم آموزشی باکیفیت که به شما کمک میکند تا خط خودکاری خود را زیبا کنید. این مجموعه شامل آموزش نوشتن صحیح و اصولی حروف و اتصالات آن است که به شما این امکان را میدهد که بارها و بارها آموزش را مشاهده کرده و پس از فرا گرفتن با استفاده از سرمشق هایی که تهیه شده تمرین کرده و نتیجه هایی بسیار فراتر از تصورتان بدست بیاورید.

خوش خطی

سجاد مهری

مدرس خوشنویسی و نقاشی خط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *