×
خانه » مقالات » نوشتن یک نامه دوستانه_نامه به خانواده
22 جولای 2019

نوشتن یک نامه دوستانه_نامه به خانواده

نوشتن یک نامه دوستانه

نوشتن نامه دوستانه و نامه به خانواده مثل نوشتن نامه های اداری نیازمند اصول خاصی است با کلیک کردن روی لینک زیر می توانید آن را به طور کامل مطالعه کنید.

نمونه نامه به خانواده

نامه یک دانش آموز به خانواده اش ازشهری دیگر

به نام خدای دانا و دانش آفرین

تاریخ………….

پدر گرامی و مادر عزیزم، بر شما و برادران و خواهرانم سلام و درود می فرستم. فرزند حق شناس شما در سنگر علم و تحصیل با توکل به خدای یگانه با دیو جهل و نادانی مبارزه می کند. شاید بتواند گوشه ای از زحمات طاقت فرسای شما عزیزان را پاسخگو باشد.

از حال و احوال خویش برایم بگویید. سلام تک تک شما عزیزان پشتوانه محکمی است در حرکت این حقیر در جاده علم و دانش، تا بتوانم بدون نگرانی و با خیالی آسوده به درس خواندن ادامه دهم. در اینجا هیچ کمبود و مشکلی ندارم و تنها مشکل من دوری از محفل گرم و با صفای خانواده می باشد.

از طرف من، به همه دوستانم سلام بفرستید و به آن ها بگویید که موفقیت آن ها در زندگی آرزوی من است. از لطف همه شما عزیزان بسیار سپاسگزارم.

امید آن دارم که در سایه لطف پروردگار همواره موفق و تندرست باشید.

پاسدار حریم دانش……………

نوشتن نامه به خانواده

نامه ای به عمو یا دایی- در مورد کمک به نیازمندان

به نام خدا

تاریخ……………..

عمو/دایی عزیزم

سلام عرض میکنم.سعادت و سلامت حضرت عالی را از درگاه باری تعالی خواستارم. چند روز پیش نامه جنابعلی را دریافت کردم و از اینکه این جانب را مورد لطف و محبت خود قرار داده بودید بسیار شادمان گشتم. باتوجه به سرمای زودرس شهر ما فقیران و نیازمندان قدرت خرید وسایل زمستانی را ندارند. پدران خانواده از نگاه غمگین کودکان خویش سر بزیر دارند و از غم دل شکستگی فرزندان خود در رنج و عذاب هستند.

بزرگوار هنوز به خاطر دارم که شما همیشه به نیازمندان کمک می کردید به ویژه در فصل زمستان که قهر طبیعت جسم و جان را می آزرد. اگر باز هم در اندیشه کمک به فقرا هستید خواهشمندم نیازمندان شهر ما را فراموش نکنید و کمک نقدی و جنسی خود را به نشانی …….. بفرستید تا بتوانیم با افراد خیر مسجد محله مان بین آنان تقسیم کنیم. تا دعای خیرشان بدرقه راهتان باشد.

بنی آدم اعضای یکدیگرند                                   که در آفرینش ز یک پیکرند

چو عضوی به درد آورد روزگار                               دگر عضو ها را نماند قرار

عمو/دایی جان من نیز از این تاریخ تصمیم گرفتم در اوقات فراغت در خدمت نیازمندان شهر خود باشم و آن آرامش حقیقی را که از این راه به دست می آید نصیب خویش سازم. به تمام اهل منزل و دوستان سلام دارم.

ارادتمند شما……………

 

نمونه نامه های اداری شکایات وامور قضایی(بخش سوم)
دیدن نوشته

نمونه نامه دوستانه به خانواده

نامه دختری به پدرش

به نام خدا

تاریخ…………..

پدر ارجمندم،سلام گرم مرا بپذیرید، از خداوند بزرگ سلامت و سعادت شما را خواستارم اگر از احوال خانواده بپرسید، تندرستی حاصل است و جای نگرانی نیست فقط جای شما پیش ما خالی است امیدوارم «خالی نباشد» از خدای بزرگ می خواهم که این ماموریت تمام شود و شما نزد خانواده برگردید و دیده ما را روشن نمایید.

پدر عزیزم، حدود یک ماه است که نامه نفرستاده اید. لطفاً به محض سیدن این نامه پاسخ آن را بفرستید که خیلی مشتاق دیدن خط زیبای حضرت عالی هستیم. پدر جان اگر وقت کردید لطفاً چند روزی مرخصی بگیرید تا دیداری تازه کنیم.

پدر گرامیم، احمد و محمد خوب درس می خوانند و مرتب به درس آنها می رسم و در ثلث اول نمره های خوبی گرفته اند و خیلی دلشان برای شما تنگ شده است.

زمستان امسال مثل پارسال نیست برف کم باریده است و هوا زیاد سرد نیست. لباسهای زمستانی پارسال را می پوشیم،خوب است ، ولی مادرم برای ما کفش زمستانی خریده است خوشبختانه هیچ گونه جای نگرانی نیست مادرم سلام مخصوصی دارند. احمد و محمد از دور دست شما را می بوسند.

نشانی……………تلفن……………                                                                                      دخترت……..امضاء:

نمونه نامه به خانواده

نامه پدر به فرزند_پاسخ نامه قبل

به نام خدا

تاریخ…………….

دخترم سلام، نامه محبت آمیز تو رسید بسیار خوشحال شدم تندرستی تو و تمام اهل منزل را از خدای بزرگ خواهانم.

فرزندم، از اینکه نوشته بودی احمد و محمد خوب در س می خوانند بسیار خرسند شدم آنها می دانند که سعادت فردا در نوجوانی و کودکی رقم زده می شود امروز اگر خوب درس بخوانند فردا در زندگی خوشبخت خواهند شد ولی اگر در تحصیل علم کوتاهی کنند زیان این بی توجهی را در آینده خواهند دید و سختی خواهند کشید. حتماً خبر دارید که عمویتان در سن پنجاه سالگی در س می خواند تا عقب ماندگی گذشته را جبران کند.

دخترم، به مادرت سلام مخصوص مرا برسان و بگو چهره نجیب و پر مهر و محبت او پیش چشمم نمایان است و هرگز او را فراموش نکرده ام و نخواهم کرد به تمام بچه ها و خویشان سلام برسانید در تعطبلات عید نوروز به دیدن شما خواهم شتافت.

نشانی و تلفن……………..                                                                                                            پدرت……..

آموزش خوشنویسی با خودکار

یکی از اصول مهم در نوشتن نامه، زیبا و خوش خط نوشتن آن است. زیبا بودن نامه می تواند روی خواننده بسیار اثر گذار باشد. پکیج آموزش خوشنویسی استاد سجاد مهری به همراه کتاب دانشنامه آموزش خط تحریری می تواند تحول بزرگی در تغییر دست خط شما ایجاد کند، همچنین این پکیج برای تمام سنین مناسب و قابل درک می باشد.

سجاد مهری

مدرس خوشنویسی و نقاشی خط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *