×
خانه » مقالات » اموزش نوشتن نامه دوستانه_بخش ششم
25 جولای 2019

اموزش نوشتن نامه دوستانه_بخش ششم

نوشتن نامه های دوستانه

برای اموزش نوشتن نامه دوستانه مثل نوشتن نامه های اداری اصول خاصی را باید رعایت کرد که ما همه ی این اصول را برای شما به طور کامل در یک مقاله اختصاصی توضیح داده ایم. برای مطالعه ی آن روی لینک زیر کلیلک کنید.

نمونه نامه های دوستانه

نامه ای به دوست_در مورد ثبت نام در دانشکده پلیس

به نام خدا

تاریخ…………………….

حمید جان …….

سلام، دیروز از برادرت شنیدم که در کنکور دانشکده پلیس قبول شده ای و می خواهی ثبت نام کنی، الحق که جوان این مرز و بومی، به تو آفرین می گویم و به دوستی تو افتخار میکنم.

دوست عزیز می دانی که این والا پیشه ها را با هوسبازی سروکاری نیست میدانی که سرلوحه اعمال تو چیست؟ وظیفه شناسی و سعادت اجتماع.

اگر چنین است برو که دلها به یاد تو می تپند و درودهایی بی پایان نثارت می گردد و اگر در راه امنیت و آرامش همگان و سعادت دیگران زندگی خویش را ببازی باکی نیست بدان که معنی عشق این است و این وفا شیرین است.

درود به آن مادری که تو را شیر حلال داده است و سلام بر آن پدری که تو را این چنین تربیت کرده است تو باید فداکاری پیشه سازی و شادکامی خویش را در رفاه دیگران بدانی.

بدان ، آن آگاه که همگان به خواب ناز فرو رفته اند تو بیداری و شب زنده دار و به نگهبانی هستی دیگران سرگرم هستی و اگر خدای ناکرده در وظیفه خویش کوتاهی کنی زیانها به بار می آید و دزدیها می شود و هستی مردم به یغما می رود و سیاهیها پدید می آید.

عسس را چو با دزد یاری بود                                                            به گنجینه چون استواری بود

عزیزم، حمید جان رفتاری برگزین که همه از دل و جان دوستت داشته باشند و رازهای خود را پیش تو فاش سازند و تو را محرم اسرار بدانند. با گزارش تو پرونده های مردم فراهم می شود و داوران نیز با آرامش داوری می کنند زیرا آنان می دانند که تو و امثال تو به راستی و درستی شهره اید.

حمید جان در این راه با قدمهای استوار گام بردار و بدان که حق با نیکوکاران است.

نشانی…………………………..                                                                                      ارادتمند……..امضاء……

نمونه اموزش نوشتن نامه دوستانه

نامه به یکی از دوستان در شهر دیگر_که در آینده نزدیک به دیدارش می شتابید

به نام خدا

تاریخ………………………..

دوست گرامی

سلام گرم مرابپذیر. سلامی که گرمای خویش را از آتش سوزان محبت می گیرد و سرچشمه از قلبی خسته و رنجور دارد. امیدوارم که با یاری خدا سلامت باشی و گرفتاریها و مشکلات عالم از وجود تو دور باشند من و خانواده همه خوبیم و خانواده من به خانواده شما سلام دارد.

من هم اکنون که این نامه را به تو دوست قدیمی می نویسم خاطرات دوران تحصیل و مدرسه در خاطرم زنده می شود و به قلم ناتوان من توان می بخشد. یاد آن ایام که در یک نیمکت پشت یک میز به سخنان حکیمانه دبیر معارف خود گوش میکردیم شیرین ترین خاطرات زندگی من است و صدای گرم استادان فرزانه ام چونان چراغی هستند برای هدایتم.

دلم برایت تنگ شده است و مشتاق دیدارت هستم ولی چون می دانم مشغله کاریت زیاد است و نمی توانی به شهر مابیایی، خود رخت سفر پوشیدم تا راهی دیار شما شوم و در آینده ای نزدیک به دیدار تو، دوست عزیز می آیم. می آیم تا دیداری تازه و از سلامت و تندرستی ات اطمینان حاصل کنم.

خیلی دوست دارم دوباره در کنار تو باشم و با هم به پارک برویم با هم به استخر برویم و شنا کنیم خیلی دوست دارم دوباره همه با خانواده خویش از شهر پر هیاهو به دامن طبیعت پناه ببریم و به آواز دلچسب پرندگان بهاری گوش دهیم به امید دیدارت

نشانی ……………………………                                                                  همیشه در فکرت……………………….

نمونه نوشتن یک نامه دوستانه

به نام خدا

تاریخ…………………………..

دوست عزیزم………..

سلام، با پوزش فراوان می خواهم چند کلمه ای با تو درد دل کنم. بعضی ها چاپلوسی و نیرنگ و ریا و فریبکاری را زرنگی و سیاستمداری می دانند صفا و پاکی و دفاع از ستمدیده و مبارزه با ستمگر را بی سیاستی فرض می کنند و اینان بی خبر از آن هستند که: نخست، خود طعمه این حریق خواهند شد و به گفته معروف « دود آتش به دیدگان خودشان خواهد رفت.»

در امان ظالم ز ظلم خود نباشد هیچگه

سیل در اول به فرق خود زند دیوارها

گرامی دوستم، برخی فکر کرده اند که اگر خودشان در امان باشند و کسی کاری به آنها نداشته باشد راحت خواهند زیست هرچند جامعه در فساد و تباهی باشد و حتی هزاران بی گناه در آتش ظلم ستمگران بسوزند و نابود شوند و اینان تصور می کنند. چون با کسی کاری ندارند دیگران نیز با او کاری نخواهند داشت. زهی خیال باطل!

برخی پا را از این نیز فراتر می گذراند و تعجب می کنند که چرا افراد مسؤول در صدد اصلاح جامعه هستند در مقابل ستمگران می ایستند و خود را به دردسر می اندازند. پس ای دوست چه بهتر که انسان در این گذران عمر راه راست انتخاب کند دست مظلوم را بگیرد و با شجاعت تمام بر ستمگر بتازد تا پیش خدا و بنده خدا شرمنده نشود. امیدوارم شما نیز جزو این گروه مردم باشید.

به هر کار فرمان مکن جزبه داد                                                                                    که از داد باشد روان توشاد

جزاز داد و خوبی مکن در جهان                                                                                   چه در آشکارا چه اندر نهان

با پوزش فراوان دوستدار تو …………….

یاد آوری: در نامه های انتقادی بهتر است از بیان صریح مطالب خودداری گردد تا موجب رنجش خاطر طرف مقابل نگردد.

اموزش نوشتن نامه دوستانه

سپاسگزاری از دوست به مناسبت محبتی که نشان داده است

به نام خدا

تاریخ…………………..

دوست گرامی………………..

سلام و درود من بر شما باد که مرا در پیش دوستان و خویشان سر بلند ساختید. از کمک هایی که درباره دخترم در مسافرت اخیر ابراز داشته بودید تشکر می کنم.

با توجه به اینکه فرزندم از طرف آموزش و پرورش به آن شهر منتقل شده است و احتیاج به منزلی دارد می خواستم از شما خواهش کنم خانه ای برای وی اجاره کنید. در ضمن مبلغ …………. ریال از طریق پست به آدرس شما ارسال می دارم که برای هزینه های ضروری لازم است در انتظار نامه حضرت عالی هستم و بدین وسیله از توجهات شما نسبت به فرزندم باز هم سپاسگزارم.

نشانی …………………………………………                                                                      دوستدار تو……………..

طرز نوشتن نامه دوستانه

تشکر از دوست_به علت اقامت در منزل ایشان

به نام خدا

تاریخ………………………..

دوست ارجمندم………………..

خدمت شما و تمام اهل منزل سلام دارم و از خدای بزرگ سعادت و سلامت شما را خواستارم.

دوست گرامی از اینکه در مدت اقامت فرزندم در خانه شما از هیچ گونه کمک و یاری مضایقه نفرموده بودید بسیار سپاسگزارم. پیشرفت تحصیلی پسرم احمد در سایه توجهات ایزدیکتا و مراقبتهای شما و خانمتان بوده است که آرامش فکری برای ایشان فراهم ساخته بودید و او همیشه از جنابعالی مثل یک پدر مهربان یاد می کند.

از حضرت عالی تمنا دارم که اگر خدمتی از دست من بر می آید بفرمایید تا با جان و دل انجام دهم و صمیمانه از شما و خانواده عزیزتان دعوت می کنم که چند روزی در اصفهان مهمان ما باشید تا با هم از مکانها و مناظر زیبای این شهر دیدن نماییم.

نشانی …………………………..                                                              دوست همیشگی شما……………………

آموزش خوشنویسی با خودکار

اگر نامه های شما با دست خط خودتان نوشته شود برای خواننده بسیار دلچسب بنظر می رسد. اما اگر این نامه با خط زیبا و خوانا نوشته شده باشد. اثر آن می تواند چند برابر بیشتر باشد.

آموزش خوشنویسی با خودکار یکی از شیوه هایی می باشد که هر فرد با استعداد متوسط میتواند به کار گیرد تا دستخطی زیبا و چشم نواز و دوست داشتنی داشته باشد.

مجموعه خوش خطی ارائه شده در اینجا توسط استاد سجاد مهری ( مدرس خوشنویسی و نقاشیخط ) تهیه و تولید شده که به صورت قطعی و با اطمینان کامل پر محتواترین و ارزنده ترین مجموعه ارائه شده در این زمینه در ایران می باشد، این مجموعه کاملا خود اموز بوده و قابل استفاده برای سنین ۱۰ سال به بالا می باشد.

یک مجموعه ۱۲ جلسه ای شامل ۷ ساعت فیلم آموزشی باکیفیت که به شما کمک میکند تا خط خودکاری خود را زیبا کنید. این مجموعه شامل آموزش نوشتن صحیح و اصولی حروف و اتصالات آن است که به شما این امکان را میدهد که بارها و بارها آموزش را مشاهده کرده و پس از فرا گرفتن با استفاده از سرمشق هایی که تهیه شده تمرین کرده و نتیجه هایی بسیار فراتر از تصورتان بدست بیاورید.

آموزش خوشنویسی با خودکار

آموزش خوشنویسی با خودکار کشیده های غلط و صحیح
دیدن نوشته

سجاد مهری

مدرس خوشنویسی و نقاشی خط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *