×
خانه » مقالات » نامه صمیمی به دوست_بخش پنجم
24 جولای 2019

نامه صمیمی به دوست_بخش پنجم

نوشتن نامه دوستانه

نوشتن نامه صمیمی به دوست مثل نوشتن نامه های اداری نیازمند اصول خاصی است که حتما باید رعایت شود.در پستی جداگانه آن را برای شما توضیح داده ایم.

 

نمونه نامه صمیمی به دوست

نامه دوستانه و ذکر خاطرات گذشته

به نام خدا

تاریخ……………….

رفیق شفیقم

سلام عرض می کنم، این سومین نامه است که به سوی تو می فرستم. روحم نیز با این نامه به جانب تو پرواز می کند. خیلی دوستت دارم و آن روزها که در حیاط مدرسه فوتبال بازی می کردیم به یاد می آورم و چهره نازنینت همیشه در برابر دیدگانم است.

دوست عزیز، بنویس ببینم چه گناهی مرتکب شده ام که مستوجب این همه فراموشی باشم در هر حال، منتظر نامه ات هستم که از سلامت خود و خانواده ات مرا باخبرسازی.

نشانی…………….                                                                                                                   دوستدار تو….

نمونه نوشتن نامه دوستانه 

نامه دوستانه و ذکر خاطرات سفر

به نام خدا

تاریخ…………………….

دوست عزیزم

سلام مرا بپذیر امسال تابستان به همراهی پدر و مادرم به شهر ساحلی محمود آباد سفر کرده ایم و در اینجا به ما خیلی خوش میگذرد. آرزوی دیدار تو را دارم که با هم در این خوشی شریک باشیم. وقتی به کنار دریا قدم می گذارم نسیم ملایم، نوازشم می کند و گردش در پارک ساحلی و دیدار از شهر، ما را سرگرم می کند. یک روز که در دریا به آب تنی و شنا مشغول بودم بهرام ………… را دیدم که او هم با خانواده اش به کنار دریا آمده بود. از حال تو پرسیدم اظهار بی خبری کرد. آرزوی دیدار تو را داشتم و خاطرات روزهایی که با هم بودیم از جلو دیدگانم گذشت از خدا می خواهم هر جا هستی سلامت باشی.

روزها به شتاب می گذرد. امیدوارم باز هم در مهر ماه در پشت نیمکتهای مدرسه به دیدار هم نایل شویم. نشانی…………………….                                                                                              دوستدار تو………….

نمونه نامه صمیمی به دوست

نامه ای به دوست و ذکر فضایل دوستش

به نام خدا

تاریخ…………………………

دوست عزیزم………………

سلام مرا بپذیر. از حال ……… پرسیده بودی جا دارد چند کلمه ای برایت بنویسم.

میدانید که ……. ده روز پیش چشم از جهان پوشیده است. مرگ او مرا سخت تکان داده است زیرا چنان به آسانی مرگ را پذیرفت که هیچ باورم نمی شد. آری مردان خدا چنیند.

انسان موحد نیکوکار از مرگ نمی هراسد می داند که نتیجه کارهایش پیش خداوند محفوظ است و بزودی وی را در می یابد و به آرامش ابدی می رسد در آخرین لحظه های زندگی به من آموخت که چگونه از تشویش و نگرانی به دورباشم با آغوش باز به استقبال مرگ بشتابم.

من او را بیست سال، پیش خود نگاه داشتم و همیشه جز راستی و صداقت چیزی از او ندیدم آرزویم این است که ایزد منان او را در بهشت برین جای دهد در آخرین لحظه های عمرش چنین گفت:

ای پروردگار فقط تویی که می توانی دری از دنیای رحمت به روی بنده در خاک رفته خود بگشایی.

مرگ اگر مرد است گونزد من آی                                                                 تا در آغوشش بگیرم تنگ تنگ

من از او عمری ستانم جاودانی                                                                   او زمن دلقی ستاند رنگ رنگ

دوست عزیزم، به تمام اهل خانه سلام برسانید. آرزو مند دیدار تو ……….امضاء

نمونه نامه به دوست

نامه به همکلاس سال گذشته خود که به دبیرستان دیگر رفته است

به نام خدا

تاریخ……………………

احمد جان

سلام، امیدوارم که حالت خوب باشد، سلامت و تندرست باشی. جایت در کلاس خالی است و دل من و تمام بچه ها برایت تنگ شده است. یادش بخیر با هم روی یک نیمکت می نشستیم و بنابر رسالتی که بر عهده داشتیم به سخنان شیرین دبیر خویش گوش میدادیم یادش بخیر که سرکلاس با وضو می آمدیم زیرا عقیده داشتیم که کلاس جای مقدسی است. آری اکنون گرچه از یکدیگر جداییم ولی چون راهمان، عقیده مان و عملکردمان یکی است باهمیم. امیدوارم همانند سال گذشته پر تلاش و با اراده باشی و در سنگر درس و دانش چون قبل باصلابت و قدرت، با جهل مبارزه کنی. آری اگر تلاش و کوشش امروز تو نباشد فردا انقلاب به دست نامحرمان می افتد. ما باید با پرورش علم و ایمان در وجود خود آینده انقلاب را رقم بزنیم.

یادش بخیر با هم در دعای کمیل دبیرستان شرکت می کردیم، راستی که چه صفایی داشت خلوت شب جمعه ای با معبود. امیدوارم که در دبیرستان جدیدت هم مراسم دعای کمیل و زیارت عاشورا برقرار باشد .

امیدوارم که انجمن اسلامی دبیرستان جدیدت مانند دبیر ستان ما فعال باشد و با همکاری اولیای محترم دبیرستان به تبلیغ اسلام و انقلاب بپردازد. آری بدان که ادامه راه شهداجز با تلاش و کوشش ما میسر نیست و هر قدمی در این راه عبادت است.

به امید قبول طاعات و عبادات شما به خدایتان می سپارم.

نشانی ………………                                                                                                            دوست تو………

نمونه نامه دوستانه

نامه به یکی از همکلاسان خود_و دعوت وی به ترک سیگار

به نام خدا

تاریخ…….

دوست عزیز…………

سلام علیکم. امیدوارم در پناه عنایات ایزد یکتا، تو و خانواده ات سالم و تندرست باشید. دیروز در کمال تعجب دیدم که تو سیگار می کشی، لذا خواستم طی نامه ای تو را از مضرات سیگار آگاه کنم گر چه دانسته های من در این باره وسیع نیست ولی این نامه را کفایت می کند.

مونواکسید کربن ترکیبی است که با گلبول قرمز خون ترکیب پایدار می دهد و سهم گلبول ها را در ترکیب با اکسیژن کاهش می دهد. در حالت طبیعی مقدار آن در هوای تنفسی ۰/۰۱ درصد است ولی در افراد سیگاری ۲ درصد است. بنابراین افراد سیگاری به دلخواه خود آلوده ترین هوای تنفسی را برگزیده اند.

تحقیقات نشان داده است که بیشتر افراد مبتلا به سرطان ریه را اشخاص سیگاری تشکیل میدهند. و در ضمن سیگار در پیشرفت امراضی چون آسم و …. نقش مهمی دارد. افراد سیگاری علاوه بر ضررهای جانی و مالی فراوان به خود به حقوق دیگران نیز احترام نمی گذارند. بدین معنی که با سیگار کشیدن در مجامع عمومی باعث آلوده کردن هوای تنفسی دیگران می شوند و چه بسا افرادی در بین مردم باشند که دود سیگار اثری مرگبار بر آنان داشته باشد. که در این صورت مسؤولیت بزرگی بر گردن خواهند داشت. فرد سیگاری به علت بوی بد دهان خود که ناشی از استعمال سیگار به صورت مداوم است از برقراری رابطه با مردم محروم است و با مردم در برخورد با آنان معذب هستند.

دوری از مصرف سیگار برای افراد با شخصیت اجتماعی، بیشتر قابل اهمیت است زیرا ممکن است بسیاری به تقلید از آنان ندانسته یا دانسته سلامت خود را به خطر بیندازند. امیدوارم تا حدی تو را از مضرات این ماده مخدر آگاه کرده باشم… نشانی …………………………                                                                                            دوست تو……….

یکی از اصول نوشتن نامه های دوستانه و اداری، زیبا و تمیز بودن نامه هاست. با اپلیکیشن خوش خطی می توانید در مدت زمان بسیار کم دست خط خود را زیبا کنید. برای دانلود رایگان اپلیکیشن خوش خطی فقط کافی ست کلیک کنید.

نامه های اداری مدرسه (بخش اول)
دیدن نوشته

سجاد مهری

مدرس خوشنویسی و نقاشی خط

یک پاسخ به “نامه صمیمی به دوست_بخش پنجم”

  1. ناشناس گفت:

    امتیاز بینندگان:۱ ستاره ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *