×
خانه » مقالات » نوشتن یک نامه دوستانه_نامه به دوستان
23 جولای 2019

نوشتن یک نامه دوستانه_نامه به دوستان

نامه های دوستانه

نوشتن نامه به دوستان در مقابل نوشتن نامه اداری قرار دارد و برای نوشتن آن اصول خاصی لازم است. مثل شکیل و مناسب بودن کاغذ، مرتب نوشتن نامه، بی تکلف بودن نامه و …. که ما همه ی این اصول را به طور کامل برای شما در پست زیر توضیح داده ایم کافی است برای دسترسی به آن کلیک کنید.

یکی از مهم ترین اصول در نوشتن یک نامه دوستانه، زیبا و خوش خط بودن آن است. نامه های دوستانه اگر با دست خط خودتان نوشته شود می تواند بسیار تاثیر گذار باشد و داشتن دست خط شما برای فرد گیرنده نیز می تواند جذاب باشد.

حال اگر این نامه با خط زیبا نوشته شود در زیبایی نامه تاثیر بسزایی دارد. برای شما پکیجی آماده کردیم که به کمک آن می توانید دست خطتان را زیبا کنید. پکیج خوش خطی ارائه شده در اینجا توسط استاد سجاد مهری ( مدرس خوشنویسی و نقاشیخط ) تهیه و تولید شده که به صورت قطعی و با اطمینان کامل پر محتواترین و ارزنده ترین مجموعه ارائه شده در این زمینه در ایران می باشد، این مجموعه کاملا خود اموز بوده و قابل استفاده برای سنین ۱۰ سال به بالا می باشد.

یک مجموعه ۱۲ جلسه ای شامل ۷ ساعت فیلم آموزشی باکیفیت که به شما کمک میکند تا خط خودکاری خود را زیبا کنید. این مجموعه شامل آموزش نوشتن صحیح و اصولی حروف و اتصالات آن است که به شما این امکان را میدهد که بارها و بارها آموزش را مشاهده کرده و پس از فرا گرفتن با استفاده از سرمشق هایی که تهیه شده تمرین کرده و نتیجه هایی بسیار فراتر از تصورتان بدست بیاورید. برای خرید این مجموعه کلیک کنید. همچنین این مجموعه را به صورت دانلودی و از طریق اپلیکیشن نیزمی توانید استفاده کنید.

نمونه نامه به دوستان

نامه ای به دوست در مورد نماز جمعه

به نام خدا

تاریخ …………………..

دوست عزیزم

سلام گرم مرا بپذیر. از آن روزی که از شهر ما رفته ای بسیار احساس دلتنگی و تنهایی می کنم به هر جا می نگرم آثار تو را می بینم و تمام خاطرات گذشته از ذهنم می گذرد. راستی چه روزهایی خوبی بود. به یاد آن روزهایی می افتم که هر جمعه در میعادگاه عاشقان سرود وحدت سر می دادیم و شانه به شانه در صفوف به هم فشرده نماز جمعه حاضر می شدیم و با این کار خود مشت محکمی بر دهان یاوه گویان شیطان صفت میزدیم یادش به خیر که با هم در روزهای تعطیل به ورزش مفرح شنا می پرداختیم و با این کارها، هم به معنویت خویش می افزودیم و هم پایه سلامت خود را محکم می کردیم.

هوا در اینجا آلوده است و من به حال تو غبطه می خورم که در جای خوش آب و هوایی چون خسرو شهر زندگی میکنی امیدوارم در هر کجا که هستی خوشبخت و تندرست باشی.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

هر کجا هست خدایا به سلامت دارش

نشانی …………………………………………… تلفن ………………..                  سپاسگزارم دوستدار تو …………………

نمونه نامه به دوستان

پاسخ نامه

به نام خدا

تاریخ …………………..

دوست عزیزم

سلام مرا که با هر نفسم به نسیم کوی تو سپرده ام بپذیر. از اینکه مرا مورد محبت قرار داده بودی بسیار خرسند شدم من لایق این همه مهر تو نبودم.

یوسف عزیز، لطفا از سلامت خود و خانواده ات بنویس خیلی مشتاق شنیدن موفقیتهای تو و خانواده ات هستم. هوای خسروشهر بسیار خوب است در نامه ات به موارد خوبی اشاره داشتی ماگر چه از هم دوریم ولی نباید صحنه مبارزه با استکبار را خالی کنیم من در شهر خود و تو در شهر خود باید عامل به احکام اسلام باشیم تا در سایه تقوا و پرهیزگاری به سوی کمال رهنمون شویم.

من در یک دبیر ستان خوب ثبت نام کرده ام که دبیران متعهد و خوبی دارد.  دبیرستان کلاس کنکور گذاشته است و خیلی پربار می باشد در هفته پیش در کنکور آزمایشی شرکت کردم و رتبه خوبی آوردم امیدوارم امسال در آزمون کنکور دانشگاهها در رشته عمران قبول شوم و برای تو نیز آرزوی پیروزی دارم.

به پیشگاه پدر و مادرت سلام مخصوص دارم.

نشانی………………………………………………….                                                                  دوستدار تو …………

نامه غیر رسمی به مادر

نامه به مناسبت روز مادر

به نام خدا

تاریخ ………………..

مادرجان

سلام گرم و صمیمانه فرزندت را از دور بپذیر. دوستت دارم، به دستهای مهربانت بوسه می زنم، همیشه سیمای ملکوتی تو پیش چشمم نمایان است. تو بهشت آرزوی من هستی.

ای مادر چه بسا، شبهای دراز را تا سحر بربالینم نشستی و در خواب را بر دیدگانت بستی و استراحت را بر خود حرام کردی. آری مادر، زندگی خود را بر من فداکردی تا مرا به این سن و سال رسانیدی.

مادر، هیچ فراموشم نمی شود هنگامی که مرا در آغوش می گرفتی و من بر گیسوان سپیدت بوسه می زدم وه! که چه لذتی…

رمز عشق جاودانی مادر است                                                         کیمیای زندگانی مادر است

باری مادرجان، چند روز است که امتحانات دانشکده شروع شده است سخت درگیر امتحانات و درسها هستم. مرا دعا کنید به دعای شما عزیزان محتاجم امیدوارم امسال گواهینامه مهندسی…….را بگیرم و با سربلندی به دیدنتان بیایم تا گل خنده ای بر لبانتان بنشانم و دل مهربان و ایثارگر تان را خشنود سازم. مادر فداکارم تمام پندهای تو را آویزه گوشم ساخته ام. یادت هست که می گفتی:

«پسرم چشم و دل پاک داشته باش و خدای یگانه را از ته دل بپرست و با همه مهربان باش و در غم و شادی مردم شریک.» آری مادر، ای مقدس ترین مقدسها تنها آرزویم این است که بتوانم رضایت خاطر تو را کسب کنم تا خشنودی خدا را بر خود هموار سازم.

مادر جان می خواهم در زندگی افتخار دوستان و خویشان باشم. از این همه زحمت و مرارت که در حق من کشیده ای بسیار شرمنده ام آرزو می کنم که روزی برسد تا بتوانم زحمات بی پایان تو را جبران کنم…

در خاتمه از دادار یکتا، سلامت شما و پدر عزیز و خواهر و برادر گرامیم را خواهانم بر تمام اهل خانه سلام گرم و صمیمانه دارم به امید دیدار تو

مادرجان، هدیه نا قابلی از طریق پست به شماره…………/تاریخ……… فرستادم. امید است قبول افتد

نشانی ……………………                                                                                                        پسرت محمد

نمونه نوشتن یک نامه دوستانه

نامه ای به پد و تشکر از زحمات او

به نام خدا

تاریخ…………………………

پدر ارجمندم

سلام و درود فرزندت را از دیار غربت به پاکی دلهای عاشقان بپذیر. پدرجان چند سالی است به سبب ادامه تحصیل … از شما عزیزان دور مانده ام ولی بدان که دلها به هم نزدیک است و طولی نخواهد کشید که این چند سال آخر دانشکده…. به پایان خواهد آمد «شب فراق به پایان می رسد و صبح وصال نزدیک می شود.»

پدرجان، شب و روز سخت می کوشم که با معدل خوب امتحانات رابه پایان برسانم و بعد از اخذ درجه دکترای… به خدمت برسم وباعث سربلندی خود و خانواده ام گردم تا بدین وسیله در آینده با دلی پرازامید خدمتگزار مردم میهن عزیزم باشم و به امید آن روز زنده ام.

پدر ارجمندم، می دانم در حق من چه رنجها کشیده ای و مرا به این سن و سال رسانیدهای و خرج تحصیلم را متقبل شده ای. هیج گاه آن صبحها را فراموش نمی کنم که همه در خواب بودند و تو بیدار میشدی و بعد از ادای فریضه نماز، صرف مختصر صبحانه به سر کار می رفتی و پاسی از شب گذشته بر می گشتی تا خرج زندگی ما را تأمین کنی و من می دیدم که تو «سنگ زیرین آسیاب بودی»، و چون کوه مقاوم و استوار… و با این همه زحمتها همیشه لبخند رضایت از لبانت محو نمی شد. پدر عزیزم، من هر چه کنم نمی توانم ذره ای از محبتهای تو را جبران کنم…….

پدر شیرین تر از جانم، یادت هست که میگفتی: «فرزندم در زندگی چهار موضوع را فراموش مکن تا در دنیا و آخرت خوشبخت باشی» و این پندهای ارزشمند همیشه آویزه گوشم است و هیچ وقت فراموش نخواهم کرد.

ا- هرکاری، هنری، دانشی فراگرفتی سعی کن آن کار، هنر و دانش را به حد کمالش برسانی.

۲ – در تقوا و پرهیزگاری بر همگان پیشی بگیر و در تمام کارها خدا را ناظر و شاهد اعمالت بدان

٣- دوستانت را ارزیابی کن و بشناس، سپس با آنها معاشرت کن و درهیچ گروهی و حزبی که باعث بدنامی تو شود وارد شو و پیوسته در خط اسلام و ترقی میهن عزیزت باش

۴- خدمتگزار واقعی مردم باش و با همه به مدارا و سازش رفتار کن و غرور و خودبینی را از خود دور ساز.

آری پدرجان به این پندهای گهر بار تو عمل خواهم کرد تا خشنودی شما و خدای یگانه را از صمیم قلب جلب کنم ان شاء الله

در خاتمه سلامت شما و تمام اهل خانه را از ایزد دانا و توانا خواستارم و به ویژه مادرم که از جان بیشتر دوستش دارم و همچنین به خواهر و برادر عزیزم سلام دارم. به امید دیدار.

نشانی ………………………….                                                                                                پسرت محمد

نمونه نامه های دوستانه

نامه های دوستانه

به نام خدا

تاریخ………………………….

دوست بسیار عزیزم

بعد از سلام و درود بی پایان، از روزی که همراه پدرت از این شهر و دیار رفته ای و ما را تنها گذاشته ای احساس دلتنگی می کنم و هر لحظه خاطره های شیرین دوران تحصیل از جلو چشمم میگذرند و پیوسته آرزومندم که آن دوران شیرین دوباره برگردد ولی می دانم که امکان پذیر نیست. یکسال است که نامه ننوشته ای و ما را از وضع تحصیلی خود بی خبر گذاشته ای نمی دانم تو روزگار را چگونه می گذرانی. لطفا از وضع شهر و مدرسه و دوستان خود چند کلمه ای بنویس تا خاطرم آسوده شود و از نگرانی بیرون آیم.

تمام دوستان و همکلاسیهای سابق، برای تو سلام دارند و انتظار دیدار تو را می کشند.

نشانی…………                                                                                                                       دوستت……..

نامه به دوست صمیمی_بخش هفتم
دیدن نوشته

سجاد مهری

مدرس خوشنویسی و نقاشی خط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *