×
خانه » مقالات » نوشتن یک نامه دوستانه_نامه به رزمنده
29 جولای 2019

نوشتن یک نامه دوستانه_نامه به رزمنده

نوشتن یک نامه دوستانه

نوشتن نامه چه دوستانه و چه اداری فرقی ندارد.نیازمند رعایت کردن اصول نامه نگاری خاص خود است. که از طریق دکمه های پایین می توانید هر کدام را به طور کامل و مجزا مطالعه کنید.

نمونه نوشتن یک نامه دوستانه

نامه یک اسیر در بند به خانواده خویش

به نام یکتا خالق هستی، که انسان را موجودی مقدس آفرید، خدایی که در نهاد بشر صبر ایوب (ع) و استقامت محمد (ص) را قرار داد. با دلی آزرده از درد هجران و چشمان اشکبار از حسرت دیدار آشنا، بر شما هزاران درود می فرستم و از دیار غربت، بر خاک وطن و پیشانی مبارک شما، بوسه میزنم.

قلب خشکیده ام چون درختی است که فقط با وصل یار و درمان درد فراق، جان می گیرد و اگر هنوز نفسی باقی مانده تنها به برکت توکل به یگانه خالق جهان است. سالهاست که چشمانم به جز میله های زندان چیزی ندیده است و هر دم منتظر دیدار یک چهره آشناست. خاک پاک وطن را چون سرمه بر این دیدگان نیمه جان خویش خواهم کشید و تن رنجور خویش را به آب زمزم بهشت ایران زمین آشنا خواهم ساخت آری، همه این امیدهاست که بر وجود خسته ام قدرتی دو چندان بخشیده است تا غم دوری شما و مردم عزیز وطنم را تحمل کنم.

به امید روزی که روزگار سیاه اسارت به آخر رسیده بتوانم با بالهای مقاومت و پایداری به آغوش گرم وطن و کانون مقدس خانواده ام بازگردم و با توکل به خدای بزرگ دست در دست عزیزان بگذارم و در آبادی و پیشرفت کشورم بکوشم.

امید آن دارم که همه افراد خانواده و همه مردم وطنم سلامت و پایدار باشند و برای قبولی این حقیر در آزمون بزرگ الهى، دعا نمایند و در سایه حکومت اسلامی در راه اجرای قانون الهی بکوشند.

پرنده ای در قفس و تشنه آزادی                                                                             امضاء تاریخ……………………..

 

آموزش خوشنویسی با خودکار و آموزش خط تحریری آموزش حرف (ل)
دیدن نوشته

نمونه نامه به رزمنده

نامه یک خانواده به فرزند اسیر

به نام خدا

تاریخ ……………………

ما دلسوختگان بر بلبل گلستان ایثار و دلاوری جز اشکی برخاسته از شکستن دل و بوسه ای از اعماق وجود برای بیان سلام نداریم. سالهاست که صدای آشنایت ترانه ای در گوش غبار گرفته مانخوانده است. دیدگانم از حسرت دیدارت دیگر توان دیدن ندارد، اگر توانی برای نوشتن نامه مانده است تنها از شوق دیدار مجدد آن عزیز می باشد.

در هر حال و زمان ، وقتی به یاد رنجها و شکنجه هایی که بر تن رنجور تو وارد می شود می افتیم دل دردمند ما آتش می گیرد و خواب از چشمان ما می گریزد. .

بزرگترین آرزوی ما تنها دیدار شماست که برای آن روز بزرک لحظه شماری می کنیم امید آن داریم که خداوند صبری عظیم بر ما عطا کند تا بتوانیم این دوران سخت را پشت سر گذاشته، تا اجر آن را از خدا بگیریم و زندگی خوبی را همراه با شما داشته باشیم.

به امید دیدار تو

نمونه نامه ای به رزمنده

نام رزمنده ای از جبهه

به نام خدا

تاریخ ……………………………..

باعرض سلام به خدمت مردم شهید پرور و مسلمان ایران زمین، اینک در سنگر نشسته و فرصتی به دست آورده ام تا بتوانم چند کلمه ای را بنویسم امیدوارم حال تمام مردم ایران خوب باشد و دانش آموزان عزیز در سنگر مدرسه به کسب علم و معرفت مشغول باشند ما هم در اینجا حالمان خوب است و با عشق به اسلام و وطن عزیز از کشور خود دفاع می کنیم و با دشمنان دین و ناموس می جنگیم تا زمانی که حق پیروز شود و باطل شکست بخورد.

ما سربازان امیدواریم که شما دانش اموزان هم با خواندن هر چه بیشتر درسها و یادگیری آنها با سلاح قلم به جنگ دشمن بروید و آینده ایران عزیز را بسازید تا اینکه هرچه زودتر اسلام به پیروزی نهایی برسد. خدانگهدار شما هموطنان عزیز باشد.

سرباز وظیفه……….. 

یاد آوری: این نامه توسط سربازی نوشته شده است که دو سال در سربازخانه خواندن و نوشتن را یاد گرفته است.

نامه ای به رزمنده

نامه به یکی از رزمندگان مبارز_وبیان احساسات خود و تشکر از او

به نام خدا

تاریخ …………………………..

رزمنده مبارز

سلام مرا از فاصله ای بس دور پذیرا باش ولی بدان این فاصله آنقدر نیست که بتواند دل مرا از دل تو دور کند. ای مبارزی که با شنیدن صدای غرش هواپیماهای دشمن به یاری اسلام شتافتی و میهن اسلامی را که ثمره خون عزیزانمان است پاس داشتی. دوستت دارم. ای آزاده، باصلابتی، چون کوه در برابر دشمنان ایستادی و شوکت ظاهری آنان را شکستی دوستت دارم. ای پرچمدار راه کربلای حسینی را دوست دارم چرا که راهت را، هدفت را و مولایت حسین را دوست دارم.

چگونه بیان کنم راهت را که راه حسین است و چگونه بیان کنم مقامت را که مقام حمزه است. آری اگر مبارزه و جهاد نبود دین محمد (ص) در همان روزهای نخستین توسط کفار و منافقین در هم می شکست و چراغ هدایت بشریت توسط باد جهل و نخوت گروهی کوردل خاموش می شد. و اکنون نیز اگر جهاد نباشد و مبارزانی جان برکف نباشند تا دین اسلام را یاری دهند هر آینه میهن اسلامی نام گرگها و شغالهای پستی می شد که در عالم شهوت و پستی خویش پرده های رحم و مروت و حیا را میدرند

دست شما مبارزان را می بوسم. همان دستی که به یاری میهن اسلامی شتافت و پای جای پای شما می نهم چرا که شما پای در راهی بس عظیم نهادید. شمارا سپاس که پاسدار حرمت انقلابید و شما را سپاس که پرچمدار صلابت اسلامید. شما را سپاس که لرزاننده پشت دشمنانید و شما را سپاس که شیران روز و زاهدان شبید. شما را سپاس به خاطر هر چه دارم که وابسته به تلاش شماست و از خداوند می خواهم که راهتان را هموار و پیروزیتان رانزدیک فرماید به امید آن روز خدانگهدار

نشانی ………………………………………………………                                                دوست تو……………………..

آموزش خوشنویسی با خودکار

برای داشتن خط زیبا و نوشتن نامه های خوش خط و خوانا ما به شما اپلیکیشن آموزش خوش خطی را معرفی می کنیم.

آموزش خوشنویسی با خودکار و مداد را به سادگی و در مراحل مختلف به صورت گام به گام با کیفیت آموزشی بسیار بالا بر روی موبایل و یا تبلت خود داشته باشید، این اپلیکیشن بر روی دستگاه های با سیستم عامل اندروید قابل نصب بوده و شامل آموزش کامل همه حروف الفبای فارسی، اتصالات و ترکیبات میباد و همچنین دارای مشقنامه و درسنامه جهت اموزش و تمرین بیشتر می باشد.

جامع ترین و کاملترین اپلیکیشن آموزش خط تحریری در ایران

شامل ۶/۵ ساعت فیلم آموزشی

محتوای این مجموعه با پکیج آموزش خوش خطی سایت یکسان می باشد.

سجاد مهری

مدرس خوشنویسی و نقاشی خط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *