×
خانه » مقالات » نوشتن یک نامه دوستانه_نامه به سرباز
28 جولای 2019

نوشتن یک نامه دوستانه_نامه به سرباز

نوشتن یک نامه دوستانه در مقابل نوشتن نامه اداری قرار دارد و برای نوشتن آن اصول خاصی لازم است. مثل شکیل و مناسب بودن کاغذ، مرتب نوشتن نامه، بی تکلف بودن نامه و …. که ما همه ی این اصول را به طور کامل برای شما در پست زیر توضیح داده ایم کافی است برای دسترسی به آن کلیک کنید.

یکی از مهم ترین اصول در نوشتن یک نامه دوستانه، زیبا و خوش خط بودن آن است. نامه های دوستانه اگر با دست خط خودتان نوشته شود می تواند بسیار تاثیر گذار باشد و داشتن دست خط شما برای فرد گیرنده نیز می تواند جذاب باشد.

حال اگر این نامه با خط زیبا نوشته شود در زیبایی نامه تاثیر بسزایی دارد. برای شما پکیجی آماده کردیم که به کمک آن می توانید دست خطتان را زیبا کنید.پکیج خوش خطی ارائه شده در اینجا توسط استاد سجاد مهری ( مدرس خوشنویسی و نقاشیخط ) تهیه و تولید شده که به صورت قطعی و با اطمینان کامل پر محتواترین و ارزنده ترین مجموعه ارائه شده در این زمینه در ایران می باشد، این مجموعه کاملا خود اموز بوده و قابل استفاده برای سنین ۱۰ سال به بالا می باشد.

یک مجموعه ۱۲ جلسه ای شامل ۷ ساعت فیلم آموزشی باکیفیت که به شما کمک میکند تا خط خودکاری خود را زیبا کنید. این مجموعه شامل آموزش نوشتن صحیح و اصولی حروف و اتصالات آن است که به شما این امکان را میدهد که بارها و بارها آموزش را مشاهده کرده و پس از فرا گرفتن با استفاده از سرمشق هایی که تهیه شده تمرین کرده و نتیجه هایی بسیار فراتر از تصورتان بدست بیاورید. برای خرید این مجموعه کلیک کنید. همچنین این مجموعه را به صورت دانلودی و از طریق اپلیکیشن نیزمی توانید استفاده کنید.

نمونه نامه به سرباز

نامه خانواده به فرزند سرباز

به نام خداوند جهان آفرین

بوی خوش وجودت، با رسیدن نامه، فضای محفل ما را معطر کرده است تندرستی و سلامت تو موجب شادی روح و جسم دوستارانت شده است. در هر مجلس و مکانی، پیر و جوان از شما عزیزان سخن می گویند و شجاعت و دلاوری شما را تحسین می کنند. هر وجب از خانه، خاطره شیرینی از تو دارد و یاد تو، همواره درمان دلتنگی ماست.

سلام و درود ما را به همه همرزمانت برسان، آنان نیز عزیزان ما هستند و بر چشمان منتظر ما جای دارند.

همه ما با تلاش و کوشش فراوان از جانبازی و دلاوری تو قدردانی می کنیم و در پشت جبهه از هیچ گونه خدمتی نسبت به شما عزیزان دریغ نخواهیم کرد. برادران و خواهرانت در سنگر تربیت، دوشادوش تو در پیشرفت و ترقی جامعه اسلامی می کوشند. گاهگاهی به پیش ما بیا و کانون گرم خانواده را صفایی مجدد ببخش اگر از اوضاع و احوال ما می پرسی هیچ گونه مشکلی نداریم و انتظار آن روز را داریم که تو پرچم و سلاح خویش را به یکی از فرزندان دلیر بسپاری و به  آغوش گرم خانواده بازگردی.

آن سفر کرده که صد قافله دل همراه اوست 

هرکجا هست، خدایا به سلامت دارش

دوستدارانت، پدر و مادر و خواهر وبرادرت

نمونه نوشتن نامه سربازی 

نامه یک سرباز به خانواده

به نام خداوند یکتای بی همتا

از سرزمین گلگون جبهه به شما عزیزان دلبندم سلام و درود می فرستم، عزیزانی که به یاد ایشان جان می گیرم.

امیدوارم که همه شما در سایه لطف و مهر پروردگار سلامت و تندرست باشید و کوتاهی فرزند خویش را در نوشتن نامه عفو بفرمایید.

مادر عزیزم! حالت چطور است؟ شما در زندگی، معلم فداکاری برای من هستید و این شاگرد کلاستان در پاسخگویی به لطف و ایثار شما همیشه سرافکنده و شرمنده است. پدر بزرگوارم! شمانمونه مقاومت و پایداری در مقابل مشکلات زندگی هستید، سلامت و شادابی شما به من قوت قلب می بخشد

برادر گرامی! سلامت تو را از پروردگار یکتا خواهانم و موفقیت تو را در تحصیل آرزو دارم.

خواهر عزیزم! نگاه مهربان و قلب پاک تو، روح صفا و صداقت را در جسم من می دمد و سلامت تو سایه ملال و ناراحتی را از چهره خسته من دور می سازد. اینجا، چشمه پاک ایثار و مقاومت است. پرنده کوچک شما در محفل باصفای فرزندان وطن در نهایت سلامت و تندرستی به خدمتگزاری مشغول است و اگر رنجشی هست تنها از هجران وجود آن عزیزان می باشد. سرباز وطن در سایه پرچم حق از خاک مقدس وطن و اصول آسمانی دین الهی دفاع و پاسداری می کند. سلامت و موفقیت تک تک شما را از درگاه خداوند خواستارم و به امید روز وصل و دیداری دوباره روزگار می گذرانم.

مرا از احوال و اوضاع خویش آگاه سازید تا غم سنگین فراق برایم سبک گردد. در آخر بار دیگر سلامت و بهروزی شما را از درگاه ایزد منان خواستارم. بهتر می بینم که بیان وضع و وصف جبهه را به این چند بیت بسنده کنم.

در هوای جبهه ها، بوی حسین                                          خاکریز جبهه ها، کوی حسین

خط و خوشنویسی ، اهمیت و سیر تکامل آن چیست ؟
دیدن نوشته

نورایمان، چهره هایی پرزعشق                                         چشمهای منتظر، سوی حسین 

یک زمان، بابعثیان جنگید دوست                                        لحظه ای دیگر، برکوی حسین

محمد مولوی

نمونه نامه سربازی

نامه پدر به فرزند سرباز

به نام خداوند هستی بخش

تاریخ ……………………….

فرزند دلبندم، سلام و بوسه نثارت می کنم. تو افتخار پدر و مادر و موجب غرور فرزندان وطن هستی. بازوان قدرتمند و پیشانی غبار گرفته ات را ارج می نهم. مادرت به رشادت و دلاوری تو می بالد. تو میوه سالها زحمت و مشقت پدر و مادر هستی و ما از شیرینی این محصول لذت می بریم و احساس غرور می کنیم.

سلامت و استقامت تو آرزوی هر ایرانی می باشد. تو حامی هزاران سال فرهنگ و تمدن و بزرگترین نگهبان خاک وطن هستی. سلاح تو، حافظ دین و کلام تو شعار ملی و مذهبی ماست.

ما را از وضع جسمی و روحی خود آگاه کن. هر نامه ای که از طرف تو می رسد جان تازه در کالبد خانواده میدمد . سلام و درود مرا به همه همرزمانت برسان و بگو که تک تک آنها در قلب ما جای دارند. همه شما فرزندان این مرز و بوم هستید و امنیتی که هم اکنون بر این ملت و مملکت سایه افکنده از لطف خدا و جان نثاریهای شماست. بار دیگر بر بازوان تو بوسه می زنم و امیدوارم که همیشه موجب افتخار و سربلندی من و مردم وطنت باشی . مواظب تندرستی خود باش. جز آرزوی موفقیت و سلامت فرزندان حق شناسم عرض دیگریندارم.

پدر منتظر…..

نمونه نوشتن یک نامه دوستانه

نامه سرباز به پدر

به نام خدا

تاریخ …………………….

خدمت پدر بزرگوارم سلام عرض می کنم، دستخط پر مهر و محبت شما به دستم رسید. لطف بی اندازه آن عزیز همواره موجب شرمندگی این حقیر شده است. از زمان کودکی تا به حال برایم بهترین الگوی مقاومت و تقوی بوده ای به من یاد دادی که چگونه از حق پیروی کنم و در مقابل نا حق بایستم و مبارزه کنم. سخنان شیرین و پند آموز تو همواره چراغ روشن زندگی من بوده است و در هر زمان یاری دهنده تفکر من است. اگر دنیایی را به تو ببخشم و جان شیرین خویش را به تو هدیه کنم باز نمی توانم جوابگوی مهر و محبتهای بیکران آن عزیز باشم.

پدر گرامی، امید آن دارم که در سایه الطاف خداوندی همواره سلامت و تندرست باشی. در جمع همرزمانم دورانی را می گذرانم که گویی دوباره متولد شده ام در این جمع صمیمی گل محبت هدیه میدهند و نقل محملشان را به عطر قرآن و احادیث زینت میدهند همه ما، در پناه لطف ایزدی درس برادری و برابری را مرور می کنیم و با خلوص نیت یکدل و یکرنگ در دفاع از ارزشهای ملی و مذهبی خویش می کوشیم.

ای اسوه تقوی و ای معلم ایثار! خداوند، سایه تو و همه پدران این مرز و بوم را از سر ما کم نکند تا بتوانیم در کنار هم و با استفاده از تجربیات شما زندگی شاد و سودمندی را داشته باشیم.

ارادتمند شما……………….

سجاد مهری

مدرس خوشنویسی و نقاشی خط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *