×
خانه » آموزش پیوسته نویسی انگلیسی با خودکار » پزشکی و خط خوش و آثار آن بر بیماران
05 آوریل 2018

پزشکی و خط خوش و آثار آن بر بیماران

پزشکی و خط خوش و آثار آن بر بیماران

در هر جامعه ای و در هر دوره زمانی همیشه پزشکان و طبیبان جزو اقشار قابل احترام با رتبه شغلی و احترام اجتماعی بالا هستند، اندکی به گذشته های نه چندان دور اگر بازگردیم پزشکان و اطبا فقط کار طبابت و تشخیص بیماری را انجام نمیداده اند بلکه افرادی قابل اعتماد، احترام و شخصیت های برجسته در هر جامعه ای بوده اند، همه این دلایل باعث شده که نام اطبا در طول تاریخ جاودانه بماند و حتی در مواردی پزشکانی به دنیا معرفی شده اند که نام و نشانی همیشگی از خود برجای گذاشته اند.

همیشه داشتن سواد و دانش و علم بالا و مهارت وتخصص دلیل بر ایجاد تعهد بیشتر و الزام برای رعایت مواردی را پیش رو قرار می دهد، اگر یک نگاه ساده و سطحی به جامعه امروزی ایران بکنیم پزشکان را افرادی مادی گرا و اشخاصی می دانند که در جامعه به دنبال ارائه راه کارهای برای طلب پول از مراجعه کنندگان خود هستند!!

در حقیقت و در باطن این موضوع وجود ندارد باید منصفانه نگاه کنید اگر از اندک افراد جامعه پزشکی که به دنبال سودجویی هستند صرفنظر کنیم همه پزشکان قسم پزشکی خورده و متعهد به درمان بیماران خود هستند و همه رنج ها , مشکلات و سختی های حرفه خود را قبول کرده اند تا خدمتی به جامعه بکنند، با در نظر گرفتن همه این موارد جایگاه اجتماعی جامعه پزشکی در هیچ زمانی کاهش نخواهد یافت.

حال که به این موارد اشاره شد باید به جامعه محترم پزشکی یاداور شد که در مقابل همه افرادی که به طور مستقیم و غیر مستقیم با شما در ارتباط هستند متعهد هستید و به خاطر شخصیت اجتماعی که دارید باید در جامعه بهترین و بالاترین ها را برای خود بخواهید، یکی از متداول ترین خدماتی که پزشکان به افراد ارائه می دهند تجویز راه حل های درمانی برای بیماران خود هست، این موراد که به صورت نسخه ارائه میشود به غیر از این که مستقیما به دست بیماران وهمراهان انها داده میشود ممکن است در بین سایر همکاران، داروخانه ها و آزمایشگاه های مختلف نیز بچرخد، آیا هیچ گاه این سوال را از خود پرسیده اید که چرا باید در هر جایی که یک نسخه برده میشود نگران از خوانده نشدن صحیح ان باشیم؟ چرا پزشکان محترم با این همه استعداد و توانایی دستخط های نا چندان خوب و در برخی موارد بسیار بد دارند؟

شاید این مسئله به یک طنز حقیقی تلخ تبدیل شده که با شنیدن نام پزشک یکی از موارد منفی که به ذهن هر شخصی میرسد بد خط بودن آنها می باشد، اندکی احترام به حقوق دیگران و در نظر گرفتن شان و شخصیت هر پزشکی برای خودش باعث میشود که به خوش خط بودن و زیبا نوشتن متعهد شده و مبادرت با یادگیری و آموزش خوشنویسی با خودکار بکند.

از طرف دیگر به این مسئله توجه داشته باشیم که توجیه این مورد که داروخانه های همکار، ازمایشگاه های آشنا و مراکز ارائه خدماتی که با پزشکان در ارتباط هستند با دستخط هر پزشکی آشنا هستند و میتوانند آن را بخوانند توجیه پذیر است، آیا خود بیمار، اطرافیان و همراهان ان، و یا حتی پزشکان و داروخانه های نا آشنا با پزشک شما نباید بتوانند تجویزهای ایشان را بخوانند؟ خوش خطی برای هر شخصی باعث ایجاد احترام بشتر و محبوبیت می شود و چه زیباست که این فرد یک پزشک باشد.

آموزش خط تحریری و اموزش زیبا نویسی یکی از راه های خوش خط شدن پزشکان عزیز می باشد، اگر این عزیزان فرصت استفاده از کلاس های زیبا نویسی را ندارند ساده ترین و موثر ترین راه حل استفاده از مجموعه آموزش خط تحریری می باشد که باعث میشود در زمان هایی که امکان استفاده از ان را دارند و در هر ساعتی از شبانه روز و در هر جایی اقدام به آموختن زیبا نویسی کنند و با فراگرفتن این هنر علاوه بر ایجاد آرامش، بالابردن قدرت شخصیتی و محبوبیت در نهایت یک نسخه با دست خط زیبا به مراجعه کنندگان خود بدهند و در ذهن های آنها یک تصویر محبوب و از خود بوجود بیاورند.

 

عوامل موثر بر بدخطی دانش آموزان
دیدن نوشته

 

سجاد مهری

مدرس خوشنویسی و نقاشی خط

۲ پاسخ به “پزشکی و خط خوش و آثار آن بر بیماران”

  1. ناشناس گفت:

    امتیاز بینندگان:۱ ستاره ها

  2. ناشناس گفت:

    امتیاز بینندگان:۴ ستاره ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *